VYBERTE SI REGION

RICHARD KUTĚJ

Richard Kutěj

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Požár bytu způsobil půlmilionovou škodu, dvě děti musely do nemocnice

Dvě děti skončily na pozorování v nemocnici po pátečním odpoledním požáru v bytě v Čajkovského ulici v Karviné. Vzniklá škoda činí okolo půl milionu korun, příčiny požáru nyní hasiči šetří.

Zloděj z Planea přitáhl pozornost i na zcela nevinného mladíka

Karviná – Když se jistý mladý muž z Karviné podíval v pátek na sociální sítě, asi jen těžce polkl a ihned běžel na policii. Lidé ho totiž na facebooku začali označovat jako možného kumpána zloděje, který ukradl počítač v karvinské prodejně Planeo.

Město pozve inspektora, který lidem poradí, jak na reklamace

Karviná – Rozpadnou se vám boty a prodejce nechce uznat reklamaci, naletíte prodejcům tzv. levných energií a nevíte si rady. Jednou z cest je obrátit se na Českou obchodní inspekci (ČOI).

Policie hledá řidiče, který v Bohumíně srazil cyklistu

Policie hledá šoféra, který v pátek 13. ledna kolem poledne srazil cyklistu v Čáslavské ulici v Bohumíně, a poté ho odvezl do nemocnice. Shání také případné svědky nehody.

Ptačí chřipka? Pozor na divoké ptáky!

Osm mrtvých ptáků, všichni s negativními testy. Takové jsou ke včerejšku výsledky prevence v regionu okolo ptačí chřipky. Skvělé na tom je, že se Státní veterinární správou (SVS), která tento problém řeší, spolupracují i drobní chovatelé.

Záhadolog Arnošt Vašíček otevřel výstavu a prozradil i letošní plány

Karviná – „Dnes to bude naprosto netradiční přednáška, kterou jsem zatím nikdy nedělal a nevím, zda ještě někdy dělat budu."

Majitelce cestovní agentury hrozí vězení i za fiktivní zájezdy

Více jak sedm set tisíc korun měla podle policie zpronevěřit padesátiletá provozovatelka orlovské cestovní agentury Armitour. Lidé si u ní objednávali zájezdy a platili zálohy. Žena si jejich peníze měla nechávat pro sebe, místo aby zájezdy řádně dojednala u cestovních kanceláří, některé ze zájezdů ani neexistovaly.

Vodáci za bezpečnější řeku

Vodáctví a sjíždění nejen řek Olše a Odry. Stále populárnější rekreační sport, který ovšem neprovozují jen lidé sdružení v místních vodáckých spolcích.

Muž si žiletkou podřezal zápěstí, policisté mu zachránili život

Žiletkového sebevraha zachraňovali v koupelně jednoho z orlovských bytů přivolaní policisté. Ačkoli byl muž při poskytování pomoci agresivní, policisté makali na plno a asistovali pak i při převozu zraněného do nemocnice.

Akce náměstí se chystala dlouhých deset let

Nová budova s komerčními prostory a byty, nový mobiliář, odpočinková místa, velké podzemní parkoviště. Tak bude vypadat snad již v roce 2018 současné centrum Orlové, tedy náměstí 28. října a jeho blízké okolí.

V Karviné zemřeli v posledních hodinách dva bezdomovci, jeden kvůli mrazu

Muž, který v neděli s největší pravděpodobností umrzl na autobusové zastávce u karvinského vlakového nádraží, patřil do bezdomovecké komunity již dlouhá léta.

Vodákům nevadily ani ledové kry a opět sjeli řeku

Jedna posádka sice cestou skončila ve vodě, její část ale pokračovala dál. Stejně jako ostatní tak zdárně dokončila další ročník Novoročního sjezdu řeky Olše. Akci pořádá vodácký spolek Posejdon ve Věřňovicích v Dolní Lutyni a její tradice sahá do roku 2008.

Náměstí se již ocitá za plotem, stavba začíná

Před orlovským městským úřadem nyní nezaparkuje ani jedno auto. Centrum města postupně obstupují ploty. A blíží se i další velké změny. Co se děje? Město včera stavební firmě předalo kompletně celé staveniště a začala roky kýžená stavba Humanizace centra Orlové.

Hasiči zachránili srnce ze zamrzlého rybníka

Karviná – Kluzký led zamrzlé vodní nádrže zradil asi ročního srnečka, který uvízl na rybníku Sirotek v Karviné-Starém Městě. Po desáté hodině ranní mu první den v roce vyjeli na pomoc karvinští hasiči.

Ochrnutému muži pomohli hasiči

Díky všímavé sousedce, která uslyšela jeho volání po pomoc, a následnému zákroku karvinských hasičů dopadlo vše na výbornou. Muž, ochrnutý na půl těla, zůstal po menší „havárii" ležet na zemi ve svém bytě.

Lidé dluží městům miliony

Desítky milionů korun scházejí v kasách všech měst na Karvinsku. Chybějící částky se každoročně zvyšují. Ne, nejde o zlodějny. Jsou to peníze, které městům dluží jejich obyvatelé. Nejčastěji jsou to dluhy za odpady, nájmy či nezaplacené pokuty za přestupky.

Nezdražíme! Města si příští rok vezmou z našich kapes tolik, co letos

Města na Karvinsku neplánují v roce 2017 zvyšovat žádné důležité poplatky. Stejnou částku jako letos tak lidé zaplatí za odpady, psíky i další podstatné věci.

Poznáte zloděje ze školky?

Drze vešel do šatny v mateřské škole, kde stihl prohrabat dvě kabelky. Zloděj ukradl dvě dámské peněženky, osobní doklady a platební karty. Pár minut po krádeži ještě, maskován černými brýlemi, zkoušel z jedné z karet vybrat peníze.

Válečný památník opět září novotou

Další z památníků v karvinské části Doly je zrenovován. Odhalen byl v roce 1928 a jeho autory jsou Jaroslav Bem a Karel Eichler.

Opilý muž si počkal na bývalou přítelkyni, když šla z práce, brutálně ji mlátil

Petřvald – Jako vraždu ve stádiu pokusu šetří policie útok opilého čtyřiapadesátiletého muže, který v neděli večer napadl svou bývalou třicetiletou přítelkyni.

Ve Fairu zahraje španělský kytarista

Karvinský rodák, obyvatel Španělska. To je básník a hudebník David Olzín Matuška, který se spolu s přáteli představí na koncertě s podtitulem Ženám (nové básně) v karvinské kavárně Fair.

Bavíme se navzájem: netradiční módní přehlídka zaujala

Karviná – Bavíme se navzájem. Takový podtitul mělo poslední letošní setkání lidí v regionální knihovně, kteří se zabývají komunitním plánováním. Jde o občany z nejrůznějších sociálních služeb na území města, kteří společně pracují na budoucnosti této oblasti.

Vánoce prožijí uprostřed muslimské vesnice

Bez mámy je organizace, které se už roky stará nejen o sirotky v Mahangu v Tanzánii a pomáhá tamním školám.

Cyklista vezl chlapce na trubce kola, skončilo to vážným zraněním

Nákupní taška na řídítkách kola. To je hlavní důvod nehody, ke které došlo ve čtvrtek dopoledne na křižovatce karvinských ulic Bohumínská a Staroměstská. Vezení chlapce na trubce rámu kola zase stojí za vážným zraněním cyklisty v Těrlicku.

Opilý řidič ujížděl od nehody po chodníku

Karviná – Po chodníku ujížděl asi 150 metrů řidič, který chvíli před tím vrazil na silnici do jiného vozu. To, že mohl ohrozit nejednoho chodce mu zřejmě nedocházelo. V tu chvíli měl v sobě okolo 2 promile alkoholu.

Prodejci pyrotechniky dělají už roky stále stejné chyby

Karvinsko - Zatím čtyři prohřešky zjistily v karvinském okrese kontroly policie a České obchodní inspekce (ČOI) zaměřené na prodej zábavní pyrotechniky. Tyto akce probíhají od poloviny prosince do konce roku, jedna z akcí se konala i včera.

Problémové sídliště se možná brzy dočká velkých změn

Orlová - Okolo tři sta milionů korun má stát plánovaná regenerace přelidněného orlovského sídliště V. etapa. Celý projekt město rozdělilo do 10 etap na dobu deseti let. Příští rok by měly práce začít.

Sokolky ze Záblatí se pilně připravují na sté výročí

Bohumín - Lucie noci upije. Tak zní podtitul skladby žen ze Sokola TJ Záblatí, které s ní vyjedou na XVI. všesokolský slet v roce 2018. Dámy sokolky už nicméně cvičí a první obrysy skladby představily na předvánočním setkání sokolek.

Lidé nosili dárky psům v útulku

Veselé Vánoce čekají také psíky z karvinského útulku.

Velké změny v OKD, Ekmark končí a odjede domů

Představenstvo společnosti OKD a.s. na svém zasedání tento týden s okamžitou účinností zrušilo v organizační struktuře firmy post generálního ředitele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies