VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havířovská kriminálka slaví úspěch

Havířov - Havířovským kriminalistům se od začátku letošního roku precizní prací podařilo objasnit celkem šest případů loupežných přepadení, kterých se převážně dopouštěli mladiství a nezletilí pachatelé v městských částech Šumbark a Město.

5.3.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Klára Alešová

Jako své oběti si ve většině případů vybírali ty nejzranitelnější - ženy a děti. Na své oběti útočili v početní převaze zcela nečekaně a zákeřně z úkrytu. Na většinu z gangu soudce uvalil vazbu.

V lednu 20letý mladík v Havířově - Městě před restaurací na ulici Komenského požadoval po chlapci (14 let) vydání peněz. Po odmítnutí chlapce chytil pod krkem, prohledal mu kapsy a odcizil peněženku s 1 700 Kč na hotovosti. Násilník po přepadení utekl, nasedl do čekajícího vozidla a s dalšími odjeli neznámo kam.

Na začátku měsíce února v Havířově - Šumbarku, po předchozí domluvě, v nonstop baru tři mladíci ve věku 17, 18 a 21 let požadovali po 18letém vydání jeho mobilního telefonu. Po odmítnutí mladíka vytáhli před bar, odtáhli na parkoviště, kde ho povalili na zem a kopanci do břicha a hlavy ho napadli. Během napadení znovu žádali telefon. Po opětovném odmítnutí přistoupili k prohledání kapes. Násilníci svému vrstevníkovi vzali 270 Kč na hotovosti a doklady. Mladík utrpěl pohmoždění kyčle, břicha a obličeje.

Další ze skupiny, mladý násilník (17 let), na Jarošové ulici v Havířově společně s jedním nezletilcem oslovili 42letého muže a chtěli cigaretu, po odmítnutí muže fyzicky napadli. Po strkanici muži vzali krabičku cigaret. Muž ze strachu z kapsy kalhot vytáhl drobné mince. Mladíci muži způsobili pohmoždění levé poloviny hrudníku, naštípnutí žebra, pohmoždění brady a výsledkem je také uvolnění zubu.

Další povedený mladík (18 let) je obviněn z pokračujícího trestného činu loupeže. Za vinu je mu kladeno, že ve třech případech v Havířově - Šumbarku přepadl dvě ženy a muže. V prvním případě nedaleko železničního viaduktu zezadu překvapil 47letou ženu. Uchopil popruh ženiny kabelky a ženu stáhl na zem. Na zemi došlo k zápasu a přetržení ucha u kabelky. Toho pachatel využil a z místa i s lupem utekl. Žena přišla o mobilní telefon, peníze, doklady, platební kartu.

Další oběť přepadl na chodníku mezi ulicemi Jarošova a Mládí. Ve chvíli kdy procházel 54letý muž, pachatel vyskočil z lesního porostu, uchopil pánskou kabelku a snažil se jí odcizit. Došlo k přetahování, mladík neváhal muže fyzicky napadl a s kořistí utekl. Muž přišel o mobilní telefon, peníze, doklady.
U domu na ulici Kochové v Havířově přepadl 35letou ženu. Scénář byl stejný. Překvapení, přetahování utržení popruhu u kabelky, pachatel utíká i s lupem.

Havířovská kriminálka se setkává i poškozenými, kteří policisty zaměstnávají zbytečně. Ve dvou případech "poškozené" ženy se snažily smyšleným oznámením loupežného přepadení omluvit opožděný návrat domu a zamezit výčitkám ze strany těch nejbližších. V obou případech sehrál podstatnou roli alkohol. Zda-li uvedení nepravdivých údajů na polici bude ze strany příslušných orgánů postiženo jako přestupek, je prozatím v řešení.

Inu lhát se nemá:
Na začátku ledna 2008 v Havířově - Podlesí mělo dojít k přepadení 33leté ženy. Dva pachatelé měli ženě odcizit kabelku, bundu a další osobní věci. K dalšímu "přepadení" mělo dojít v Havířově - Šumbarku, 55letou ženu měl neznámý pachatel udeřit pěstí. Žena přišla o peněženku s 2 900 Kč na hotovosti a doklady.

Zlatuše Viačková, mluvčí OŘ Policie ČR Karviná

5.3.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto
2 13

Dnes v poledne končí hlasování ve finále svatebních párů

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

V pondělí se rozhodne, co s flekatým ledem na havířovském zimáku

Situaci s ledem na havířovském zimním stadionu budou řešit na společném setkání zástupci Správy sportovních a rekreačních zařízení a hokejového klubu HC AZ Havířov v pondělí.

Platit parkování kartou? Možná v budoucnu

Moderní způsoby placení například parkovného jsou ještě za branami Karvinska. To, co je dnes možné například v Opavě, tedy platba parkování formou sms, je na Karvinsku buď úplné sci-fi, nebo hudba poměrně daleké budoucnosti.  

Fotbalisté ševcům gól nedali

Karviná /FOTO/ – Slušný výkon, ale tradiční venkovní výsledek, tedy nula bodů.

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

/FOTOGALERIE/ Osmiletá Lucie se sestrou a maminkou si v pátek dorazily do areálu Dětského domova Srdce prohlédnout králíky, drůbež i holuby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení