VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuse: Svobodné podnikání? Utopie, říkají obchodníci

Svobodné podnikání? Utopie, říkají obchodníci

Karvinsko Prázdné výlohy, demonstrace živnostníků a fronty na úřadech. I tak vypadá druhá vlna elektronické evidence tržeb (EET), která byla v Česku zahájena se začátkem března. 


Diskutovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

DISKUSE OBSAHUJE 7 PŘÍSPĚVKŮ

Ve světě normální věc !
Otakar Topič (26017) 2.3.2017 reagovat
Celá kauza kolem EET je už docela dost trapná. Poctiví podnikatelé proti EET nic nemají,ba naopak toto vítají.
Jo jo buz.race
George Georg (35927) 2.3.2017 reagovat
EET volá domů
S EET souhlasím!
Stanislava Vpovrová (36008) 2.3.2017 reagovat
Takovým " podnikatelům" jsem zpracovávala účetnictví. Trafiky, sekáče apod. A všichni kteří krátili tržby, tak skončili. A samozřejmě to svádějí na EET. Nikdo z nich neplatil na daních z příjmu ani korunu. Ti, kteří poctivě příjmy přiznávali, v podnikaní bez problému pokračují.
Re: S EET souhlasím!
Stanislav Hovanec (32723) 2.3.2017 reagovat
Kolik myslíte, že si "ulili bokem"? Kdyby se to přepočetlo na to, kolik by to stálo stát v případě, kdyby neplatili odvody na OSSZ a ZP a v případě evidence na ÚP to za ně platil stát + odvody, tak si myslím, že stát na tom v každém případě vydělal. Minimální platby na pojištění jsou nastaveny tak vysoko (cca 200 000 Kč), že stejně i ti, co krátí, musí platit a ne zrovna málo (cca 4 000 Kč). Opravdu si myslíte, že jsou to příživníci (jak to kdysi prohlásil bývalý ministr Mládek)?
Re: S EET souhlasím!
Stanislava Vpovrová (36008) 3.3.2017 reagovat
Věřte, že jako účetní mám přehled a vím, kolik si toho ulili bokem. Uvedu jeden příklad z mnoha. Řemeslník, 20 let podniká, nikdy nezaplatil na dani ani korunu. Obrat si hlídá, aby povinně nespadl do DPH. Nemá pokladnu, pokud chce zákazník účet, vypíše mu neočíslovaný paragon. Za rok 2016 zkrátil tržbu o 400 000,-, aby opět nic neplatil a nezvýšili se mu odvody na zdravotním a sociálním pojištění. Odečítá si výdaje paušálem 80%. Kdyby měl odečítat skutečné výdaje, tak se nedostane ani na 30%.
Re: S EET souhlasím!
Stanislava Vpovrová (36008) 3.3.2017 reagovat
O těchto lidech pravděpodobně bývalý ministr mluvil. Pokud by pracoval ve svém oboru jako zaměstnanec, a měl by stejný příjem, platil by ze svého platu měsíčně okolo 14 000,- na dani a odvodech. Takže 4 000,- minimální odvody za měsíc je opravdu sranda. Až mu ČSSZ vypočte starobní důchod 4 500,-, protože celý život do systému odváděl minimum, tak se bude asi hodně divit.
hlavní viník EET ??? směšné...
Soňa Losková (36927) 4.3.2017 reagovat
Když se projdete Havířovem a to stačí po hlavní ulici, tak si připadáte jako v "Potěmkinově vesnici" - kdo netuší, ať si vygooglí :D plno krámků zavřených už roky, výlohy přelepené tapetami, aby to nebudilo takovou hrůzu prázdnoty...myslíte, že tyto objekty bývalého RPG, jsou zavřeny kvůli EET?? ale no táák....v tom bude jiný háček, nebo spíš ptáček.....smutný pohled, když procházíte městem..:(

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies