NFC Lichnov – Lokomotiva Petrovice 1:6 (0:2)

S trochou nadsázky se dá říci, že opravdové jaro začne Lokomotivě až tento víkend proti taktéž zachraňujícímu se Vratimovu. Soupeř z Lichnova totiž svěřence trenéra Jiřího Kuljovského pranic neprověřil. „Je to tak. Byla to splněná povinnost a teprve v dalších zápasech si to s rovnocennými soupeři rozdáme o to, kdo s koho,“ potvrdil sekretář Petrovic Bruno Kencki, že očekává důležité bitvy až od 17. kola.

Prakticky od začátku získali Petrovičtí půdu pod nohama a hrálo se na jednu bránu. Na tu domácí. Nápor Lokomotivy odstartovaly rohové kopy a standardní situace, brzy se hosté prosadili i brankově. Akci založil nákopem gólman Sabela, ve skrumáží v lichnovském vápně se nejlépe orientoval Posel a bylo to 0:1. Ve 25. minutě zazdil tutovku Kumpán. Šel sám na bránu, míč stačilo jemně dloubnout přes brankáře, místo toho Kumpán balon našil jen do gólmana. Poté zahrozili ojediněle domácí. Jan Klos postupoval tváří v tvář proti Sabelovi, ten ho vychytal. Poslova bomba ve 43. minutě přiměla domácího brankáře vyrazit míč na roh a z něj uhodilo. Úspěšným střelcem byl Marek Pavlík – 0:2.

V 56. minutě se prosadila po Poslovi další zimní posila Petrovic. Kumpán utekl svému strážci, dal Valovému a ten se nemýlil – 0:3. Další gól mohl přidat Kulhánek, jeho projektil se ale mezi tyče nevešel. Poté rozehráli brilantní akci Wrubel s Kumpánem. Zkušený bek Lokomotivy načechral míč z volného kopu svému o dost mladšímu kolegovi z útoku Kumpánovi a ten z voleje napral balon do spojnice tyče a břevna – 0:4.

Domácí po uklouznutí Sabely brzy korigovali Benešem, ale to byl jen rušivý element v petrovickém scénáři. Pak totiž přidal Valový po centru Posla další gól a na 1:6 uzavřel skóre Kumpán, který oživil spolupráci s Wrublem. A to ještě v poslední minutě neproměnil P. Klimek pokutový kop. Petrovice tak získaly vstupní výhru, naopak Lichnov potvrdil, že v soutěži nemá co dělat.

„Je to přesvědčivá výhra, ale soupeř byl slabý. Větší váhu budou mít další zápasy. Škoda inkasovaného gólu,“ zalitoval sekretář Kencki zmařeného čistého konta. Lichnovský Beneš svou trefou alespoň udělal radost věrným domácím fandům, kteří stále chodí na zápasy svého jednobodového mužstva v relativně velkém počtu. Zápas pískal rozhodčí Osička, jinak záložník Dolní Lutyně a moc práce neměl – vše odřídil s přehledem.

Branky: 69. Beneš – 56. a 75. Valový, 68. a 83. Kumpán, 10. Posel, 43. Marek Pavlík. Rozhodčí: Osička, žluté karty: 4:2, diváci: 135.
Petrovice: Sabela – R. Klimek, Směták, Wrubel, Marek Pavlík – Valový, Kulhánek (76. Hanzel), Posel (84. Wodecki), P. Klimek – Michal Pavlík (78. Skrzyžovský), Kumpán. Trenér: Jiří Kuljovský.
Další zápas hrají Petrovice v sobotu s Vratimovem.