VOKD Poruba – FK Bohumín 3:1 (1:0)

Zápas se odehrál na nekvalitní trávě, na které se nedalo moc kombinovat. „Byl to boj,“ přitakal Pavlidis. První půli tak diváci sledovali nakopávanou, ve které nikdo nikoho nepřehrál. Velké šance měli bohumínští Potůček se Šindlerem, ale koncovka vázla. A tak uhodilo na druhé straně. Bohumín ztratil míč na soupeřově polovině, následoval okamžitě centr na křídlo, odkud volný Guzdek poslal nahrávku Voznicovi a ten měl na malém vápně tolik času, že klidně mohl svou první neúspěšnou střelu dorážet – 1:0. „Hrubka! Nesmí se stát, aby měl na malém vápně soupeř tolik času a prostoru. Kde byli obránci?“ ptal se nevěřícně trenér Bohumína svých hráčů.

Druhá půle už byla mnohem fotbalovější i líbivější. Jako první skórovali znovu domácí a jak jinak než po chybě bohumínské obrany. Místo odkopu z velkého čtverce se k balonu dostal volný Fico a ten bez problémů doklepl na 2:0. „Předvedli jsme nedůraz ve vápně,“ skřipal zubama trenér Pavlidis. Pak mu sice zlepšil na čas náladu Neuwirth snížením na 2:1, ale to bylo maximum, na co se Bohumín zmohl. V 75. minutě přišel kiks Anastazovského, který doslova namazal Voznicovi do běhu na třetí gól Poruby. „Pak už jsme se k ničemu nedostali,“ mávl rukou kouč Bohumína.

Branky: 33. a 75. Voznica, 60. Fico – 66. Neuwirth. Rozhodčí: Osička, žluté karty: 2:3, diváci: 130.
Bohumín: Kozelský – Košťál, Kempný, Bajnar, Anastazovský – Bílek (76. Motloch), Jar. Kubinski, Neuwirth, Potůček – Rodek, Šindler. Trenér: Leonidas Pavlidis.
Další zápas hraje Bohumín v sobotu ve Starém Městě u Bruntálu.