Sokol Dolní Lutyně – TJ Vendryně 4:0 (2:0)

Bílý přpravil nebo nahrál na všechny čtyři branky svého týmu. Sám mohl svůj supervýkon korunovat gólem, ale snadnou dorážku zblízka minul. Bílý se po týdnu propracoval do základní sestavy a odvděčil se trenéru Relimu za důvěru skvělým představením. Po sprše v předchozím utkání v Brušperku následovaly v Lutyni tvrdé pohovory, neboť tým se dostal do nebezpečného sestupového pásma. Debakl z Brušperku se snažil odčinit v duelu s Vendryní a dokonale se mu to povedlo.

„Byl to pro nás hodně důležitý souboj, a tak jsme začali maximálním náporem,“ vykládal sekretář Sokola Václav Šostok. Ten trval prakticky celý poločas, neboť hosté neohrozili brankáře Mrázka téměř ničím. Jen sporadickými střelami z dálky.

V 6. minutě napálil Čief ve vyložené pozici jen brankáře, ale byl z toho roh. Ten posadil Bílý na hlavu Poláka Smolnika, který se v dresu Dolní Lutyně uvedl premiérovým gólem. Rozradostnění domácí pokračovali v dobývání soupeřovy brány a brzy přidali pojistku. Bílý načechral míč na Hanuskovu hlavu a bylo to 2:0. Vendryně tak byla při prvních dvou trefách sestřelena ze vzduchu.

Definitivně rozhodnout mohl dvě minuty před přestávkou právě Václav Bílý, ale z pěti metrů neuvěřitelně minul prázdnou branku. Zřejmě situaci těžce podcenil. Jestliže se mu hosté při této zahozené tutovce mohli smát, tak smích je zase brzy přešel.