Karvinským hráčům nahrály výsledky vloženého kola a o víkendu potvrdili skvělou formu z domácího prostředí i proti Znojmu. Svěřenci trenéra Soboty byli už čtvrtým silným celkem, který v Karviné padl. Předtím to byl Frýdek-Místek, Břeclav a Mutěnice. Ten poslední pátý – lídr z Olomouce B – přijede za měsíc.

Domácí fotbalisté začali první poločas jako už dlouho ne. Druhý tým MSFL dostali pod neuvěřitelný tlak. Kdyby to po prvním poločase bylo třeba 5:0, nikdo se by se nemohl divit.

Hned v úvodu totiž zahrozil tvrdou hlavičkou Gill. Ve 21. minutě prověřil gólmana Hrubého Juroszek, minutu nato se zrodila dosavadní největší šance MFK. Centr Reichla přiťukl Opic hlavou Souradovi, ten pálil z halfvoleje zhruba z deseti metrů do horního rohu brány, ale Hrubý zázračně vyrazil na roh.
Jenže ten rozehrál poslední dobou skvěle hrající Chlebek přesně na hlavu karvinského kapitána Opice a když se Opic pověsí do vzduchu a trefí balon, je to s téměř stoprocentní jistotou gól. A v sobotu taky byl – 1:0.

Neuběhly ani tři minuty a Karviná se radovala znovu. Pronikající Juroszek byl faulován ve vápně, proti všem zvyklostem si odvážně vzal sám míč a z nařízené penalty se pomstil tím nejlepším fotbalovým způsobem – gólem na 2:0. Hned další dvě minuty na to nahrál Opic Chlebkovi, jeho gól ale neplatil pro ofsajd prvně jmenovaného.

Hra Znojma byla pro místní fanoušky velkým zklamáním, neboť druhý tým tabulky se prvních 35 minut prakticky nevymotal z vlatní poloviny hřiště. Kdyby nebylo slyšet jeho věrné fanoušky, tak by snad ani nikdo nepoznal, že v Karviné hraje mistrovský zápas.

Karviná hrála s chutí a dál útočila. Juroszkovu přihrávku skrz vápnem netrefil na pěti metrech od brány nikdo ze čtyř jeho nabíhajících spoluhráčů. Následná Gillova hlavička po rohovém kopu jen přinutila výtečného Hrubého k reflexivnímu zákroku.

Znojmo se poprvé dostalo k ohrožení Kučerovy svatyně ve 41. minutě. Podzemský se rozhlížel komu má nahrát a když se nikdo nenabízel, zkusil vystřelit. K překvapení všech trefil břevno.

Na druhé straně likvidoval Hrubý nadvakrát hlavičku Chlebka na brankové čáře. Místo jasného vedení však přišla dramatizace. Jaroš frnknul po pravé straně obraně a parádně přeloboval vyběhnuvšího Kučeru – 2:1. Gól do šatny hosty povzbudil. Hned zkraje druhé půle dali Pavelkou nejspíš regulérní gól, který nakonec neplatil pro pofiderní ofsajd.

Další akce Karviné znamenala zvýšení náskoku. Sourada se po spolupráci s Opicem dostal do vápna, jeho ránu Hrubý vyrazil, ale jen ke všudybylovi Opicovi a bylo to už 3:1. Vzápětí přišlo vystřízlivění. Přímý kop Veselého prodloužil ve změti těl před Kučerovou brankou do sítě kapitán Znojma Jonov a zase to bylo jen o gól.

Potom tempo hry trochu opadlo, ale stále byl zásluhou obou týmů k vidění svěží fotbal. V 77. minutě si Knötig vyměnil balon s Vávrou, Hrubý opět zachránil svůj tým od pohromy.

V 81. minutě udělil rozhodčí znojemskému Pavelkovi po strkanici ve vápně červenou kartu. Bylo to za faul loktem na Reichla. Navíc nařídil pokutový kop. Martin Opic jej proměnil, završil hattrick a dosáhl zajímavé mety – patnáctého gólu v sezoně. Hosté se nevzdávali a v první minutě nastavení proměnili Jonovem penaltu, kterou jim daroval svou nešikovností Juroszek – 4:3. Na zasloužené výhře Karviné to však už nemohlo nic změnit.

Hosté se po zápase cítili ukřivděni výroky rozhodčích. „Nemáme ani tak nic proti první penaltě jako proti neuznanému regulérnímu gólu na začátku druhého poločasu a druhému pokutovému kopu. To hrubě ovlivnilo výsledek. Ani nevím, co to proti nám rozhodčí odpískali, žádná ruka ani ofsajd tam nebyl. A celou akci viděl jen pomezní Boček, vůbec nechápu, proč se tak rozhodl,“ zlobil se trenér Znojma Michal Sobota a je třeba objektivně přiznat, že oprávněně. Všechny penalty i vyloučení neukázněného Pavelky však byly nařízeny správně.

Branky: 23., 64. a 83. z pen. Opic, 25. z pen. Juroszek – 64. a 90(+1). z pen. Jonov, 45. Jaroš. Rozhodčí: Fojt, žluté karty: 1:5, červená karta: 81. Pavelka (Z.), diváci: 350.
Karviná: Kučera – Reichl, Gill, Brezničan, Michálek – Juroszek, Chlebek (68. Giňa), Knötig, Vávra – Sourada (90. Šuster), Opic. Trenér: Pavel Hajný.
Další zápas hraje Karviná v sobotu v Kroměříži.