TJ Háj ve Slezsku – Lokomotiva Petrovice 1:3 (1:2)

Nejinak tomu bylo i na půdě druhého celku tabulky – Háje ve Slezsku. Domácím citelně chyběla brankářská opora Radim Ujfaluši, bratr reprezentanta Tomáše, poněvadž za ním odjel na Mistrovství Evropy do Rakouska a Švýcarska.

Jeho náhradníkem se stal při zranění dalšího gólmana Martin Kostka, rozený útočník a ten si během zápasu sám sebou moc jistý nebyl.
Petrovičtí borci zahájili lépe. Byli si vědomi jedné z posledních šancí na záchranu v soutěži, a tak do utkání dali vše.

Po Valového rohovém kopu vytvořili hosté ve vápně skrumáž, ze které nic nebylo. První tutovku spálil bojující Kumpán, když z pěti metrů netrefil bránu. V 9. minutě už to ale přišlo. Klos vysunul Bernatíka a ten z šikmého úhlu podstřelil gólmana – 0:1.

Háj si během první půle vytvořil dvě tutovky. V té první vychytal gólman Sabela Trupla, v té druhé trefil Prokša tyč. Mezitím ale Háj srovnal. Petrovice zazmatkovaly ve středu pole a Janíček si s nabídnutou příležitostí poradil – 1:1. Klos měl pak na noze při troše štěstí další dva góly. Obě jeho střely minuly břevno domácí branky. Lokomotiva měla překvapivě více ze hry. „Takhle kdybychom zahráli v předcházejících zápasech, tak jsme dávno zachráněni,“ pochvaloval si sekretář klubu z Petrovic Bruno Kencki.

Další možnost přidat gól měl Kumpán, jenž hrál jeden ze svých nejlepších zápasů. Kostka jeho pokus tak tak vyrazil. Pak kryl i ránu Michala Pavlíka, ale v poslední minutě poločasu už nestačil na Poslovu samostatnou akci z úniku – 1:2.

Posel odstartoval svým trestným kopem i druhou půli, Kostka stěží vyboxoval na roh. Petrovice přehrály Háj po fyzické stránce a v 74. minutě přidaly pojistku. Klos se dostal z půlky hřiště před brankáře, ten mu vyběhl v ústrety, ale Klos se svou šancí naložil mazácky a uklidil balon pod břevno – 1:3.

Branky: 16. Janíček – 9. Bernatík, 45. Posel, 74. Klos. Rozhodčí: Rýgl, žluté karty: 4:2, diváci: 80.
Petrovice: Sabela – R. Klimek, Směták, Marek Pavlík (88. Kulhánek) – Michal Pavlík (79. Hanzel), Valový, P. Klimek, Posel, Bernatík – Kumpán, Klos (85. Skrzyžovský). Trenér: Jiří Kuljovský.