Domácí, které čekalo druhé derby během sedmi dní, potvrdili, že se jim na českotěšínské hráče nedaří. „Už potřetí jsme je doma neporazili. V minulé sezoně nám ani na bod nestačilo dvoubrankové vedení,“ vybavil si sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

Lokomotiva Petrovice – IRP Český Těšín 1:2 (0:2)

Svěřenci trenéra Dalibora Damka se na soupeře skvěle připravili. Za první půli si jednoznačně zasloužili vést. Lokomotiva kazila přihrávky, aktivnější byli hosté. Brzy po zahájení se reflexivním dvojzákrokem blýskl gólman Sabela. Kapitán Těšína Zima perfektním centrem přinutil Bernatíka hlavičkovat na vlastní bránu, Sabela jen tak tak zachránil a vzápětí se štěstím vyrazil i střelu Šmahaje. Pak se domácím zranil Bernatík, šel na chvíli ze hřiště a než Lokomotiva vystřídala, udeřili hosté. Šmahaj dostal přesnou přihrávku za obranu, ve sprinterském souboji předčil Anastazovského a pod padajícím Sabelou pěkně zakončil – 0:1.

Hradečný o čtyři minuty později technickou střelou za hranicí šestnáctky trefil břevno – Sabela jen sledoval dráhu letu míče. Lokomotiva na úvodní půlhodinu úplně vypadla z role a poprvé se na dostřel českotěšínské brány dostala až ve 27. minutě, kdy nebezpečně hlavičkoval Urban. To bylo za první půli z její strany vše. Pak se za zákrok R. Klimka na Fizka kopala penalta a Zima dal hostům dokonce dvoubrankové vedení, což byl pro domácí přímo šok. Vedení hostů mohl navýšit Čelůstka, jenž ve 45. minutě nadějně hlavičkoval, ale neuspěl, takže Lokomotiva nadále žila.

Tím spíše, že brzy po přestávce se skvostným trestným kopem přes zeď prosadil Miko a snížil na 1:2. „Měli jsme tak celý poločas na dorovnání skóre,“ podotkl Kencki. Domácí ožili, naopak Těšín se stáhl a bránil průběžný výsledek. Po hodině hry pálil pěkně z otočky Urban, ale na zkušeného Mrozka si nepřišel. Centr R. Klimka zase neusměrnil hlavou Šuster – mířil těsně nad. Tlak Petrovic se tedy dostavil, ale byl pak už spíše platonického rázu bez výrazných možností.

Hosté kouskovali hru, zdržovali a v závěru mohli po brejcích do otevřené obrany pojistit výsledek. Mendrok či Fizek měli gól jako na talíři, ale „nepošmákli“ si na něm. I tak to na tři body stačilo. „Teď nás o to více mrzí domácí porážka s Novým Jičínem. Mohli jsme na tom být v tabulce o hodně lépe,“ vrátil se k týden staré porážce Dalibor Damek, kouč v sobotu vítězného Těšína.

Jeho celek si vzal evidentně příklad z Albrechtic, které minule petrovické borce překvapily úvodním gólem a nakonec braly bod. Tentokrát vedl soupeř Petrovic o dvě branky a Lokomotiva už ani na remízu nedosáhla. „Ukazuje se, že pokud dáme první gól my, kluci se uklidní a předvádí perfektní výkon. Ale když jako první inkasujeme, máme neskutečné problémy. Ukázalo se to v Albrechticích a bohužel i dnes,“ litoval domácí prohry trenér Lokomotivy Jiří Kuljovský.

Branky: 48. Miko – 17. Šmahaj, 34. z pen. Zima. Rozhodčí: Mojžíš, žluté karty: 1:5, diváci: 120.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Jakubčovicích nad Odrou, Český Těšín v sobotu s Hájem ve Slezsku.