MFK HAVÍŘOV – SK KRAVAŘE 2:2 (1:1)

Zápas začal hodně opatrně. Na hráčích byla vidět nerozehranost a nervozita. Když se zdálo, že se domácí dostávají do tempa, vyrobil stoper Mooc hrubku, kterou následně vyřešil faulem v pokutovém území. Rozhodčí nemohl udělat nic jiného než odpískat penaltu. Staněk ji proměnil – 0:1. Domácí vedoucí branka soupeře očividně zaskočila, což se projevilo dosti nesourodou hrou. S postupem času se však Indiáni otřepali a po půlhodině hry se dočkali vyrovnání. Po faulu na Kisela proměnil druhý pokutový kop zápasu Hančin – 1:1.

Jestliže na konci první části vypadali hosté unaveně a diváci se těšili na havířovský tlak, tak začátek druhého poločasu dal na tuto pasáž rychle zapomenout. Deset minut se hrálo výhradně před brankou Indiánů a několik střel Kravař jen těsně minulo cíl. První vážnější akci předvedli Havířovští až v 59. minutě a hned znamenala gól. Kisel důrazně napadal rozehrávku, vypíchl váhajícímu stoperovi míč a s přehledem strhl vedení na domácí stranu – 2:1. Ani tato branka však zlepšení hry nepřinesla. Naopak minutu před koncem trefili hosté po rohu břevno, míč se odrazil k Aniolovi, a ten ho hlavou uklidil zpátky do sítě. Vzhledem k předvedené hře si Kravaře bod určitě zasloužily.

„Dělali jsme nezvykle hodně chyb v obraně a ve druhé části jsme se dostali zbytečně pod tlak. Když už soupeř ve snaze vyrovnat otevřel zadní vrátka, měli jsme řadu šancí na kontry, ale nevyužili je,“ rekapituloval rozpačitý vstup Havířova do jarní části divize trenér MFK Jaroslav Netolička.

Branky: 30. z pen. Hančin, 59. Kisel – 11. z pen. Staněk, 88. Aniol. Rozhodčí: Vykopal, žluté karty: 2:3, diváci: 485.

Havířov: O. Pacanovský – Valový, Škoda, Mooc, Hančin – Pristáš (77. Lakatos), Giňa (85. Pastucha), Frait, Holý – Starý, Kisel. Trenér: Jaroslav Netolička.