SK Brušperk – Sokol Dolní Lutyně 1:4 (0:3)

Dokázali hladce vyhrát v Brušperku a přidržet soupeře u dna tabulky. Před stěžejní sérií utkání s podobně ohroženými týmy je to pro mančaft velkým povzbuzením. „To bezesporu. Náš výkon jde nahoru, o tom jsme se přesvědčili už v utkání proti vedoucí Čeladné, která rozdává čtyřky, pětky a my s ní prohráli jen 0:1 a to jsme mohli s přehledem bodovat. Teď musíme vyhrát nejbližší dva domácí zápasy s Příborem a Raškovicemi, ať máme klid,“ plánuje sekretář klubu z Dolní Lutyně Václav Šostok.

Brušperk přitom začal svižně. Ve 12. a 22. minutě si vytvořil své jediné dvě velké šance zápasu, ale Dolní Lutyni podržel gólman Kubala. Do 35. minuty byli domácí herně lepší. Pak se nestačili divit. Rychlou smršť branek odstartoval Posel, který bezchybně zakončil své sólo na brankáře, dalším šokem byla pro domácí vlastní branka, kdy si míč po centru Zučka srazil do sítě Štvrtňa.

Ve 40. minutě přestřelil z pěti metrů P. Vanečko, ale hosty to nemuselo mrzet. Definitivní hřebíček do rakve Brušperských zatloukli Čief s Habrdou. První využil odkrytého středu hřiště, poslal do úniku Habrdu a ten upravil na poločasových 0:3. A to ještě mohl domácí dorazit Bílý. Pálil však jen do boční sítě.

Po změně stran tempo hry notně uvadlo. Sokol už se nepotřeboval nikam hnát, měl nahráno. Koncentroval se tedy na uhájení svého náskoku. Jistý Kubala v bráně stahoval centry domácích do své náruče a nepřipustil zbytečné drama. „Domácí hrozili už pouze ze standardek, jinak se k zakončení nedostali,“ přiblížil Šostok.

Po jednom z rohů také snížil Krupník na 1:3. Hráči Lutyně pak umolousali výhru, v 90. minutě ji přibarvil Čief, jenž zužitkoval příhru Nadhajského. „Ještě pořád neproměňujeme hromadu šancí, ale je to posun k lepšímu. Nějaké branky už dáváme,“ poznamenal Šostok pár slov k narůstající střelecké formě Lutyňských.

Branky: 63. Krupník – 35. Posel, 37. vlastní Štvrtňa, 41. Habrda, 90. Nadhajský. Rozhodčí: Selník, žluté karty: 2:3, diváci: 50.

D. Lutyně: Kubala – Zuček, R. Matys, Čief, Hanusek – Figura, Posel, Bílý (74. Nadhajský), Tvrdý (28. Habrda, 80. Pomkla) – J. Vanečko, P. Vanečko. Trenér: Pavel Juřenčák.

Další zápas hraje Dolní Lutyně v sobotu s Příborem.