MFK OKD Karviná - Dukla Praha 3:1 (1:0)

Spanilá jízda druhého nejlepšího týmu druholigového jara z Karviné pokračuje. Svěřenci trenéra Leoše Kalvody přehráli doma v sobotu pražskou Duklu, která nepředvedla téměř nic, a poskočili na sedmou příčku v tabulce o skóre za Opavu, se kterou hrají v příštím předposledním kole.

Trenér Kalvoda postrádal vykartované hráče Milosavljeva a především Opice, takže nebylo jasné, kdo za ně bude střílet góly. Na hrotu útoku se o to snažili Mišinský a těžkopádně působící Argentinec Damiano. „Na něm byla vidět nerozehranost. Měl delší pauzu. Nevím, jak se prezentoval ve Švédsku, nebo kde to vlastně hrál, ale mě teda moc nepřesvědčil,“ připustil kouč Kalvoda. Což ovšem není sám.

Domácí měli v první půli převahu. Po centru Hoffmanna ze standardky se už v 6. minutě pokoušel zakončovat Čeman, hlavičkoval ale mimo. První tutovka přišla vzápětí. Jursa skvěle četl hru, zmocnil se míče, poslal jej Pavlíkovi, který přesným centrem našel Mišinského a jeho hlavičku vykopával nohama brankář Dukly Svoboda.

Další obrovskou šanci měl Damiano, ale tři metry od brány nedokázal trefit centrovaný míč ze strany. K vedení pomohli domácím obránci Dukly. Agilní Ficek se dostal do palebné pozice, vystřelil, rána letěla úplně mimo, ale Kučera do ní vložil nohu a parádně přeloboval vlastního brankáře – 1:0.

Ve 23. minutě rozebrali Karvinští obranu Dukly pěknou akcí, na jejímž konci byl Mišinský, přesněji řečeno nebyl, jelikož těsně nedoskočil na centr před brankou.

Až pak se Dukla probrala. Vzhledem k tomu, že nedostala šanci kombinovat a držet míč, spoléhala spíše na brejky. Řešila je ale špatně. Například ve 26. minutě našel Svatoňský na malém vápně Chigoua, který ale neuvěřitelně přestřelil. To samé provedl Kolomazník po nahrávce Chigoua o pět minut později.

„Trenér říkal, že nemůžeme Dukle moc půjčovat balon, tak jsme se tím řídili a hráli hlavně my. Dařilo se nám kombinovat a tlačit. Byl to ale slabší fotbal,“ přiznal hrdina utkání, domácí záložník Marcel Pavlík.

Ve druhé části spadla hra skutečně do průměru, který ale vyprodukoval nezvykle dost šancí. K těm největším patřila logicky 51. minuta, kdy Jursův roh proletěl vápnem až k číhajícímu Pavlíkovi a ten jej nekompromisně uklidil do sítě. „To byla šťastná trefa. Bylo tam snad jediné volné místečko, kudy mohl balon projít. A já ho trefil,“ smál se po utkání Pavlík. Dobrou práci u gólu odvedl kapitán Buyrán, jehož není snadné ve vzduchu odstavit a přesvědčil se o tom i gólman Svoboda, jenž plachtil vzduchem marně.

Povedený začátek druhé půle dovolil Karviné kontrolovat hru. Ani jeden z týmů se nikam nehnal a minutky pomalu ubíhaly. Technický pokus Slončíka gólman Svoboda pro jistotu uklidil na roh a v 74. minutě přišel třetí gól. Další Jursův centr odvrátila obrana Dukly přímo na nohu Sourady, který parádně nůžkami upravil na 3:0.

„Dá se říci, že jsme se vlastně porazili sami, a to vlastní nemohoucností v útoku a chybami v obraně. Výhra Karviné je z tohoto pohledu naprosto zasloužená,“ nebyl spokojen Günter Bittengel, kouč Dukly. Náladu mu nevylepšil ani korigující gól Zelenky, jenž jakýmsi záhadným způsobem vydoloval balon zpoza rukavic Pillára a stanovil konečné skóre na 3:1. „Škoda toho zbytečného gólu, ale počítají se body,“ shrnul zápas Marcel Pavlík.

Branky: 18. vlastní Kučera, 51. Pavlík, 74. Sourada – 90. Zelenka. Rozhodčí: Kocián, žluté karty: Pavlík, Tchami, Buryán – Šmíd, diváci: 2 547.

Karviná: Pillár – Hoffmann, Buryán, Čeman, Staš – Ficek, Pavlík (77. Tchami), Slončík, Jursa – Mišinský (83. Látal), Damiano (58. Sourada). Trenér: Leoš Kalvoda.

Další zápas hraje Karviná v neděli v Opavě (o změně termínu na sobotu se ještě jedná).