Stonava potvrdila svou záchranu

Stonava - Zajímavý fotbal se v posledním kole I. A třídy servíroval divákům v Horních Bludovicích, kde odehráli své závěrečné domácí zápasy fotbalisté Stonavy.

21.6.2009

Stonavští fotbalisté se loučili vítězně - rozebrali sestupující Příbor.Foto: Libor Pristáš

SK Stonava – Tatra Příbor 4:0 (2:0)

Domácí jasnou výhrou nad Příborem stvrdili své setrvání v I. A třídě i pro příští ročník a naopak soupeř se konečně s touto soutěží loučí. „Je to určitě pozitivní, že jsme dokázali vyhrát právě nad Příborem. Kdybychom nevyhráli, bylo by to loučení proti už jistě sestupujícímu týmu asi hodně divné,“ připustil předseda Stonavy Jiří Frait, že domácí hráči si jinou než tříbodovou možnost ani nepřipouštěli.

Podle toho také vypadal průběh úvodních minut. Domácí začali maximálně zostra, vletěli na soupeře a zasypali jej útočnou aktivitou i střelami. Neuběhly ani dvě minuty, když Petruňa odcentroval na Szczygiela a ten se krásně trefil – 1:0. V 9. minutě už to bylo o dva góly. Šurin lobem zhruba z dvaceti metrů nachytal brankáře na hruškách.

Ještě do 15. minuty měli domácí převahu, ale pak jejich útočné ostří otupili hosté sympatickým herním projevem a gólovými možnostmi. Brankář Janovský však bravurně zakročil jak proti střele Čapky, tak proti pokusu Kabáta. „Příbor hrál velmi dobře, my asi podlehli uspokojení z rychle nabytého náskoku,“ potvrdil Frait, že si hosté korekci stavu zasloužili. Navíc, když v další možnosti neuspěl ani Klauda.

Pro domácí to bylo dostatečným varováním, a tak znovu ovládli prvních dvacet minut druhé půle. Na jejím konci bylo finální zakončení Šurina, jemuž opět připravil gólovou možnost Petruňa – 3:0. Za tohoto stavu už domácí necítili potřebu hnát se do útoku, takže prostřídali sestavu a optickou převahu získal zase Příbor.

Na domácí bránu vyslal několik střel, žádná se ale neujala. Nejvíce práce měl Janovský s tou od Strnky, ale čisté konto uhájil a nabídl tak svým spoluhráčům možnost, aby v samém závěru ještě kosmeticky poupravili skóre. To se povedlo kolegovi Janovskému – brankáři Glogárovi, jenž si zahrál posledních dvacet minut v útoku a po centru Szczygiela přidal hlavou čtvrtý gól.

Branky: 2. Szczygiel, 9. Šurin, 65. Šurin, 90. Glogár. Rozhodčí: Poledník, žluté karty: 0:2, diváci: 50.

Stonava: Janovský – Matwijkov, Špinar, Hovůrka, Kusín (65. Skoč) – Petruňa, Geršl, Šurin, Szczygiel – Loder (70. Glogár), Minárik (65. Růžička). Trenér: Vojtěch Minárik.

21.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Led kluziště na zimním stadionu v Havířově se nepodařil. Místo bělostného podkladu jsou na něm nepřehlédnutelné fleky.
16

Fleky na kluzišti půjdou do ztracena

Bohumínští (v nových žlutých dresech) remizovali s Dolním Benešovem.
10

Bohumín nové dresy vítězstvím nepokřtil

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

FOTO+VIDEO/ Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.

U Slavie budou závodit drony

Na atletickém stadionu v centru Havířova budou v sobotu soutěžit piloti dronů.

Poznáváte ženu, která kradla?

Okolo osmi tisíc korun ukradla v jednom z obchodů v karvinském OD Prior dosud neznámá žena, po které nyní pátrá policie. Ženu zachytily tamní kamery.

OBRAZEM: Derby vyhrály opět Věřňovice

Dolní Lutyně - V neděli se v I.B třídě hrálo obecní derby mezi domácími Věřňovicemi a hostujícím Sokolem Dolní Lutyně.