Baník Albrechtice – Biocel Vratimov 2:1 (1:1)

Domácí hráči měli podle očekávání od úvodního hvizdu herně navrch. Jenže v útočné fázi moc kreativní nebyli, takže hosté, kteří se stáhli před šestnáctku a spoléhali jen na rychlé protiútoky, stačili drtivou většinu akcí Albrechtic zastavit dřív, než mohly znamenat vůbec nějaké nebezpečí.

Když se nemohli dlouho prosadit domácí útočníci, pomohl jim soupeř. Střílený centr tečoval ve 21. minutě stoper Staš za záda bezmocného gólmana Vratimova – 1:0.

Albrechtičtí měli nadále více ze hry, ale vyložené šance si opět připravit nedokázali. V 34. minutě se hosté dostali po ojedinělé akci ke střele. Adámek pálil v tísni, ale zato parádně a míč usadil do šibenice Chlebkovy branky, který se jen smutně ohlédl – 1:1. Z tohoto šoku se domácí až do konce první půle nevzpamatovali a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé půle poslali domácí trenéři dva nové hráče a hra se očividně zlepšila. Domácí se mnohem lépe pohybovali a Vratimov měl s bráněním čím dál větší problémy. Zaslouženého vedení se Albrechtice dočkaly v 62. minutě, když přetažený centr poslal na zadní tyči do sítě nikým neatakovaný Novák – 2:1.

Po této brance se hosté konečně více osmělili v útočení a hru v poli vyrovnali. Jenže zároveň začali otevírat i zadní vrátka a domácí kontry mohly přinést definitivní rozuzlení. Albrechtičtí hráči toho však nedokázali využít. Neřešili ideálně především přečíslení, kterých měli požehnaně. Pokaždé zkazili finální přihrávku a sami se tak zbavovali možnosti vystřelit.

„Náš výkon byl tentokrát horší než v minulém kole, ale paradoxně to stačilo na body. Moc vyložených šancí jsme si nevypracovali, protože jsme se o tyto možnosti sami připravovali,“ rekapituloval albrechtický trenér Pavel Válek upocenou výhru svého mužstva.

Branky: 21. vlastní Staš, 62. Novák – 34. Adámek. Rozhodčí: Takáč, žluté karty: 2:3, diváci: 120.

Albrechtice: Chlebek – Čoček, Sikora, Čubok, Smékal (46. Hánl) – Novák, Neumann, Stachel, Dorozlo – Kociolek (46. Čáp), Wojtyna (89. Orlický). Trenéři: Pavel Válek a Bronislav Šimša.