Baník Albrechtice – Moravan Oldřišov 2:1 (2:0)

Důležitá vítězství sbírají v krajském přeboru fotbalisté Albrechtic. Po nedělní výhře nad Vratimovem zdolali doma i druhého největšího kandidáta sestupu z Oldřišova. Všech šest bodů se v závěru soutěže může Albrechtickým v boji o záchranu zatraceně hodit.

Domácí chtěli ve středečním duelu navázat na nedělní vítězství, což se jim bezesporu podařilo. Od počátku měli víc ze hry, ale jejich převaha byla dlouho platonická. Po dvaceti minutách vystřídali trenéři nevýrazného Hánla a s příchodem Kociolka se hra očividně rozhýbala.

Krátce poté předvedli Albrechtičtí parádní akci, na jejímž konci byla po kolmici bezpečná koncovka Nováka – 1:0. Po dalších dvou šancích nastřelil v závěru první půle nejdříve Kociolek tyč, ale o pár minut už stejný hráč zakončil další vydařenou akci přesnou hlavičkou na 2:0.

Ve druhé části se dostali do hry i hosté, když domácí zmírnili tempo. Po jednom ze závarů odpískal přesný sudí Vojkovský penaltu a Oldřišov snížil na 2:1. Albrechtice nechtěly zápas zdramatizovat a hnaly se do šancí. Bombu Dorozla z přímého kopu zastavila tyč a poté se po průniku Neumana kopala další penalta. Tu však Wojtyna poslal opět jenom do tyče, takže se domácí museli o vítězství obávat až do závěrečného hvizdu.

„Určitě nám pomohlo střídání. I když jsme byli téměř celý zápas lepší, tak jsme nedokázali hrát dobře celý zápas, ale jen poločas. Výhru jsme si však určitě zasloužili,“ řekl po zápase kouč Albrechtic Bronislav Šimša.

Branky: 23. Novák, 43. Kociolek – 62. z pen. Pardy. Rozhodčí: Vojkovský, diváci: 60.

Albrechtice: Chlebek – Čoček, Čubok, Sikora, Kulhánek – Hánl (20. Kociolek), Neumann, Dorozlo, Stachel – Wojtyna, Novák. Trenéři: Petr Válek a Bronislav Šimša.

Další zápas hrají Albrechtice v neděli ve Frýdlantu n. O.