Dětmarovice zdemolovaly Smilovice

Dětmarovice - Ten zápas měl být šlágrem podzimu I.A třídy. Dětmarovičtí fotbalisté však svého soka, který už po víkendu neplatí za největšího protivníka Dětmarovic v boji o postup, totálně znenožnili.

14.9.2009

Dětmarovice se probírají a stoupají tabulkou.Foto: Ilustrační foto Zdeněk Šrubař

TJ Smilovice – SK Dětmarovice 0:4 (0:3)

„Abych pravdu řekl, čekali jsme mnohem tužší odpor ze strany soupeře. Oslabené Smilovice ale nenašly žádnou zbraň, kterou by nás překvapily,“ spokojeně konstatoval po nedělním klání kouč Dětmarovic Petr Czyž.

Jeho celek se v tabulce konečně dostává do míst, kde si to všichni kluboví činovníci přejí. Tedy na dostřel čela, které Dětmarovicím v úvodu podzimní části uteklo. Pokud ale budou hráči pokračovat ve výkonech, jaký předvedli například ve Smilovicích, a k domácím výhrám budou pravidelně přidávat i body zvenku, nemůže je postup minout.

Do vydařeného představení ve Smilovicích zapadla tentokrát i záložní řada Dětmarovic, která se podílela na brzkém rozuzlení duelu. „Určitě výrazně podpořila výkon celého mužstva. Vlastně jsme po dvou gólech Ondry Matušíka a jednom Punčocháře rozhodli už do přestávky,“ popisoval Czyž.

Ten věděl, že když si jeho svěřenci pohlídají vzdušný prostor, odvezou si všechny tři body. Pidihřišťátko ve Smilovicích totiž umožňuje i po faulu u půlící čáry zahrát nebezpečnou standardku na bránu soupeře.

„Ve vzduchu jsme ale kralovali. Kluci v obraně všechny centry perfektně uskákali a domácí byli bezradní,“ dodal Czyž.

Definitivní vítr z plachet vzal Smilovicím na začátku druhé půle gólman Bartoš, který lapil domácím pokutový kop a umožnil svým spoluhráčům kontrolovat výsledek. Dětmarovičtí pak ještě po brejku Martinčeka přidali další gól a nerušeně dokráčeli k vítězství.

Branky: 24. a 40. O. Matušík, 34. Punčochář, 79. Martinček. Rozhodčí: Beran, žluté karty: 2:3, diváci: 100.

Dětmarovice: Bartoš – Martinček, Hojdysz, Novák, F. Matušík (70. Ligocký) – Slanina (75. Maleňák), Velký, Špička, Schimke – O. Matušík, Punčochář (85. Bartečko). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Raškovicemi.

14.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Deník - Naši prvňáci

Ve středu představíme školáky ZŠ Petřvald a Gen. Svobody v Havířově

Petrovice přišly chvíli před koncem o výhru

Petrovice /FOTO/ – Okresní derby v divizi mezi petrovickou Lokomotivou a bohumínským nováčkem vítěze nepoznalo. Bospor srovnal pět minut před koncem a domácí přišli o důležitou výhru.

GrandPark po nákaze svrabem odvolává zákaz návštěv

Příbuzní a blízcí obyvatel havířovského soukromého domova seniorů GrandPark už za nimi mohou na návštěvu.

Zasloužená dělba ve šlágru kola

Havířov /FOTO/ – Divizní fotbalisté Havířova se v taháku 11. kola rozešli smírně s Kozlovicemi. Žádný ze soupeřů si tak nepomohl.

ON-LINE s Tomášem Hanzelem, primátorem Karviné a kandidátem ČSSD na poslance PČR

Primátor Karviné a kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR Tomáš Hanzel bude už zítra - v úterý 17. října od 10 hodin - odpovídat jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.