TJ Háj ve Slezsku – IRP Český Těšín 4:3 (2:2)

Po domácí porážce 1:2 s Bohumínem v Okresním poháru nestačili svěřenci trenéra Dalibora Damka v dalším kole mistrovské soutěže ani na Háj ve Slezsku, kterému podlehli 3:4. A to i přesto, že domácí hráli od 26. minuty bez vyloučeného Surového.

Úvod patřil hostům, avšak Szmek hlavou mířil nad branku a Fikoczek se zalekl obrovské možnosti skórovat, když úplně osamocený tváří v tvář brankáři v 8. minutě ani nevystřelil.

Vůbec první útok domácích skončil brankou. Trupl obešel vše, co mu stálo v cestě a předložil tutovku Komárkovi – 1:0. Uběhlo jen pět minut, když si Trupl na hranici pokutového území pohodlně zpracoval míč, nikým neatakován se připravil ke střele a bombou zavěsil – 2:0.

Těšín dostal do hry Martinek, který využil centr Hradečného a přehodil brankáře – 2:1. Ve 26. minutě bylo ještě veseleji, když Mendrok proměnil trestný kop po faulu výše zmiňovaného Surového, který se po zákroku na Groše pakoval ze hřiště.

Jenže oslabení pomohlo paradoxně domácím, kteří se stmelili, vytvořili obranný blok, do kterého se hosté nemohli dostat.

Druhá půle se odehrávala ve znamení tlaku hostů, ale také rychlých protiútoků Háje, vedených výtečným Truplem.

„Bohužel jsme se nevyvarovali zbytečných chyb v obraně a umožnili domácím skórovat,“ pronesl po utkání kouč Těšína Damek. Narážel tím na penaltu po faulu Walacha na Trupla a na gól Trupla, při kterém domácí úplně rozebrali obrannou dvojici Kantor – Popelka.

Hosté už jen snížili a poprvé nebrali z utkání žádný bod. Háj vyhrál zaslouženě a ještě mu nebyl uznán regulérní gól, kdy míč proletěl trhlinou v síti ven, což rozhodčí nezaregistrovali.

Branky: 15. a 75. Trupl, 10. Komárek, 55. z pen. Šubrt – 19. Martinek, 26. Mendrok, 86. Groš. Rozhodčí: Krba, žluté karty: 0:4, červená karta: 26. Surový (H.), diváci: 120.

Další zápas hraje Český Těšín v neděli v Oldřišově.