IRP Český Těšín – SK Čeladná 0:2 (0:1)

Před malou návštěvou jen skalních diváků měli domácí proti Čeladné snahu nepříznivou sérii zlomit. Vypracovali si šance, bojovali, ale na zkušený tým hostů nakonec nestačili.

Od počátku si vytvořili převahu, ze které pramenily dvě obrovské šance Zábelky. Ten je neproměnil a proto přišel trest. Stoper Březovský od postranní čáry nacentroval, domácí gólman míč podběhl a hostujícímu Pražákovi míč spadl vyloženě do klína – 0:1.

Do konce první půle se opařeným domácím už nepodařilo dostat zpět do hry, natož si vytvořit nějakou slušnou příležitost ke skórování. Pozorně hrající Čeladná je do žádné nepustila.

Celá druhá půle se odvíjela za obrovské snahy domácích. Hráči Čeladné míče pouze odkopávali, ovšem Těšíňané si vytvořili vlastně jen jednu vyloženou šanci, ve které po centru Hradečného střílel opět Zábelka, avšak těsně vedle.

Nakonec při hře vabank, kdy v závěru chtěli alespoň vyrovnat, inkasovali domácí pečeť na výsledek. Po další chybě, tentokrát Popelky, upravil v 90. minutě na konečných 0.2 exbohumínský Neuwirth.

Trenér Dalibor Damek musel i přes porážku ocenit snahu svých svěřenců. „Poprvé v roli trenéra Těšína jsem hráčům po mistráku udělil tři dny volna. Potřebovali vyčistit hlavu, přijít na jiné myšlenky. Problémy však přetrvávají. Určité nadšení před zápasem jsem pozoroval, kluci se hecovali a věřili si, což bylo správné. Dnes ale zvítězila zkušenost a individuální kvalita hostujících hráčů. Chyby, které jsme udělali, hosté potrestali. Ale nevadí. Snaha byla, takže makáme dál a já věřím, že to klukům v příštím zápase už vyjde,“ věří v obrat trenér Damek.

Branky: 23. Pražák, 90. Neuwirth. Rozhodčí: Prasek, žluté karty: 1:1, diváci: 120.

Č. Těšín: Pytela – Kantor, Blažek (80. Jurkovský), Rac, Popelka – Hradečný, Mendrok, Groš, Szmek – Šmahaj, Zábelka (75. Béla). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Český Těšín v neděli v Albrechticích.