DF Horní Suchá – TJ Heřmanice 1:1 (0:1)

Narozdíl od svého soupeře měli domácí týdení přestávku způsobenou odložením jejich zápasu. Cílem tohoto utkání pro ně bylo odčinit debakl ze Staré Bělé.

Utkání začlo ve svižném tempu. Někteří domácí hráči však byli limitováni nevhodným typem obutí a tak byli častěji na zemi než v brankových příležitostech. V 9. minutě se hosté ujali vedení. Osika neobral o balon hostujícího Valoucha, od kterého se odrazil jako tenisák od zdi, na centrovaný míč si nejvýše naskočil Marta, který byl sice v obklopení čtyř domácích beků, ale zřetel na to nebral a poslal hosty do vedení.

Sušané se nadále trápili a do šancí se dostávali velmi obtížně. V té vyložené byl pouze Przywara, který dostal ideální přihrávku mezi beky a řítil se sám na gólmana. Toho i přeloboval, jenže při přeskakování byl brankářem přidržen, čímž mu gólman zabránil nedovoleně k usměrnění míče do sítě. Místo jasné penalty se ale pokračovalo ve hře.

Do druhé půle vystřídal Horvát nevýrazného Frkalu a hru Suché to oživilo. Snažila se o vyrovnání a po faulu na Kaletu se jí to také povedlo. Nepřímý volný kop nacentroval Przywara právě na Kaletovu hlavu a bylo to 1:1.

Domácí byli aktivnější. Vytvářeli si brankové příležitosti, jejich zakončení však bylo buďto překombinované, nebo nepřesné. V největší šanci se ocitl v poslední minutě Příborský, ale jeho střelu z místa značky pokutového kopu gólman Šráček vyrazil.

Hned z protiútoku se řítili dva hostující hráči sami na Gradka, ten však situaci vyřešil včasným vyběhnutím a zmařil tak největší příležitost hostů.

Branky: 63. Kaleta – 9. Marta. Rozhodčí: Porubek, žluté karty: 3:1, diváci: 110.

H. Suchá: Gradek – Čermák, Nový (75. V. Beránek), Miczka – Osika, Jeziorski, Frkala (46. Horvát), Przywara, Zima – Kaleta (63. Kotásek), Příborský. Trenéři: Pavol Sýkora a Patrik Goj.

Další zápas hraje Horní Suchá v sobotu v Loukách se Stonavou.