Na umělé trávě porazili domácí Hanáci Karvinou 3:0 a v přípravě ještě neprohráli. Branky padaly až ve druhém poločase a podělili se o ně Štěpán, Kazár a Schulmeister.

Sigma Olomouc – MSK Karviná 3:0 (0:0)

V první půli bylo utkání hodně vyrovnané. Sigma, hrající v rozestavení 4–4–2 měla sice drobnou územní převahu, ale největší šanci si vytvořila Karviná. Mišinského však vychytal exkarvinský Blaha.

Po přestávce Hanáci přešli na tradiční systém 4–2–3–1 a hned začali střílet branky. Po centru Bajera se už po pár minutách hlavou trefil Štěpán, úspěšně zaskakující na postu pravého obránce.

Na 2:0 pak pohlednou ranou zvýšil Kazár, který v závěru zápasu mohl z penalty přidat ještě jeden gól, jenže kopl míč vedle. Poslední slovo měl J. Schulmeister, který při samostatném úniku prostřelil karvinského brankáře.

„Bylo to pro nás zatím nejtěžší utkání v zimní přípravě, hlavně v prvním poločase to bylo hodně o pracovitosti,“ poznamenal k průběhu utkání kouč Hanáků Zdeněk Psotka, čímž ocenil solidní výkon Karviné, která je teprve na začátku zimní přípravy. Další zápas čeká svěřence trenéra Leoše Kalvody v sobotu, kdy hrají na umělce s polskými Pawlowicemi (11 hod.).

Branky: 47. Štěpán, 70. Kazár, 89. Schulmeister. Rozhodčí: Gallo.

Karviná – 1. poločas: Kafka – Kostoláni, Buryán, Vasiljev, Staš – Ficek, Pavlík, Slončík, Tchami – Mišinský, Látal.

Karviná – 2. poločas: Hroš – Čeman, Hoffmann, Suchý, Ďurech – Ciku, Ficek, Kostoláni, Milosavljev – Pontus, Galajda.