Slavia Orlová – Tescoma Zlín B 1:2 (0:1)

„Byla to vlastně totožná prohra, jakou jsme utrpěli v zahajovacím podzimním kole na půdě soupeře. Tam jsme také odehráli velmi dobré utkání, ovšem s hrubkami v obraně, které nás stály výsledek,“ vybavil si sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek. Slavii chyběli Sochora s Koplem, jejichž absence se projevily.

Na to, že se jednalo o úvodní zápas druhé části soutěže, viděli diváci svižné utkání. Také poměrně vyrovnané. Jako první zahrozil v 7. minutě zlínský Kašpar, ovšem přestřelil branku.

V 18. minutě zase Tomáš Věčorek hlavičkoval tak prudce, že sundal i hostujícího brankáře. Gól z toho ale nebyl.

Na opačné straně hřiště skvěle zasáhl proti Červenkovi brankář Szarowski. Živý fotbal pokračoval, domácí Zdeněk Kadlčák zamířil jen těsně vedle pravé tyče a jeho spoluhráč Förster z trestného kopu taky mimo.

Ve 37. minutě dával Prčík hlavou malou domů, jenže asi moc neodhadl situaci, protože do přihrávky mu vběhl Kocián a snadno přeloboval vyběhnuvšího Szarowského – 0:1.

Druhá půle začala tvrdou ranou Urbana vedle. Po hodině hry už ale bylo vyrovnáno, když si míč zpracoval Tomáš Věčorek, vystřelil a v následné skrumáži se nejlépe orientoval střídající Široký, který dopíchl míč do sítě – 1:1.

Radost Slavie však neměla dlouhého trvání. Již v 66. minutě si naběhl na pěkný pas Červenky do pokutového území Motal a s míčem se nezamotal, jak by mohlo napovídat jeho příjmení, naopak s přehledem prostřelil bezmocného Szarowského – 1:2.

Na tento gól již neodpověděl žádný z domácích hráčů, ani Z. Kadlčák v 88. minutě, který minul bránu. „Tentokrát jsme si prohráli zápas obranou, naší obvyklou chloubou. Ta nás zklamala, protože herně to byl celkem zdařilý výkon. Škoda, musíme to napravit v příštím domácím utkání,“ krčil rameny Štěpánek.

Branky: 60. Široký – 37. Kocián, 66. Motal. Rozhodčí: Orieščík, žluté karty: 2:3, diváci: 125.

Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Prčík, F. Kadlčák, Skácelík – Kušnír, Förster, Šebek (52. Široký), Z. Kadlčák – Urban, T. Věčorek (87. Bajzath). Trenér: Josef Jadrný.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Brumovem.