Stonava - Stonavští fotbalisté začali jaro v orlovském „vyhnanství“ bezvadně. Raškovicím nadělili pětku, když velký návrat do sestavy ohlásil Vojtěch Minárik.

28.3.2010

Stonava si v úvodu jarní části I.A třídy hladce poradila s Raškovicemi.Foto: Ivo Dudek

SK Stonava – Pražmo Raškovice 5:0 (2:0)

Zápas I.A třídy se nejspíš mohl vyvíjet jinak, kdyby hned v úvodu proměnil raškovický Šebesta svou velkou příležitost. Bránu Janovského ale překopl.

Do 15. minuty byla hra vyrovnaná. Teprve poté začali postupně přebírat otěže zápasu do svých rukou fotbalisté domácí Stonavy, kteří odehrají své jarní zápasy na orlovské umělé trávě.

V 17. minutě se řítil do zajímavé možnosti stonavský Petruňa, ale také jemu byla branka malá, a tak ji překopl i on.

Domácí se ujali vedení před půlhodinkou hry, kdy nejprve Frait tvrdě vypálil, gólman míč jen vyrazil k dobíhajícímu Minárikovi a ten pohodlně doklepl – 1:0.

Pojistku měl na noze znovu Petruňa, mířil ale vedle tyče. Druhý gól se povedlo připojit až opět Minárikovi, který se trefil hlavou po rohovém kopu. Šurin pak ještě zblízka překopl prázdnou bránu, takže 3:0 to do přestávky nebylo.

„První půle byla z naší strany nervózní. Vytyčili jsme si určitý cíl se získáním bodů z prvních jarních kol a z toho pramenily mírné obavy hráčů, aby se podařilo společný cíl naplnit. O přestávce v šatně jsme je ale uklidnili a druhá půlka už byla plně v naší režii,“ byl spokojen předseda stonavského klubu Jiří Frait.

Nástup do druhé části Stonavě vyšel. Veterán Minárik skóroval hned ve 47. minutě a zaznamenal čistý hattrick, jenž byl přerušený jen poločasovou přestávkou. Lepší návrat do sestavy Stonavy si snad ani nemohl přát.

Zkušený borec dodal na kopačky domácích potřebný klid, takže ti ve zbytku zápasu excelovali. Navrch přidali další dvě branky, jednu Dluhoš a poslední výtečně hrající Frait. „Zbytek zápasu jsme už odehráli na údržbu. Byl to opravdu povedený výkon. Snad nám forma vydrží i nadále. Máme posilněný tým, v jehož možnostech je hrát první půlku tabulky a ne jen o záchranu,“ domnívá se trenér mužstva Miroslav Štěpánek.

Branky: 28., 43. a 47. Minárik, 58. Dluhoš, 69. Frait. Rozhodčí: Fanc, žluté karty: 2:2, diváci: 60.

Stonava: Janovský – Bystroň, Kněžík (75. Loder), Šurin, Hančin – Petruňa, Dluhoš (80. Bizyk), Kisel, Vilém (68. Martiník) – Frait, Minárik. Trenér: Miroslav Štěpánek.

Další zápas hraje Stonava opět „doma“ v Orlové, a to v sobotu s Libhoští, ale již v 10 hodin!

28.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Orlovou nalomila v utkání proti Bruntálu penalta.
51

Slavii srazila penalta

Vašo Patejdl

Obecní slavnost v Petrovicích láká i letos na bohatý program

V Datyních hledají člověka, který ztratil peníze

Dobří lidé z havířovských Dolních Datyní hledají nešťastníka, který ztratil pytlík s penězi.

Ztráta, zisk? Těžko říct

Havířov – Remízu ze Šternberka přivezli v sobotu v rámci divize fotbalisté Havířova. Jestli je to málo nebo tak akorát, to po utkání nevěděl ani hrající trenér Indiánů Miroslav Matušovič.

Dnes v poledne končí hlasování ve finále svatebních párů

Karvinsko – A je tu finále! Letní soutěž Regionu o nejsympatičtější svatební pár má za sebou 13 základních kol a nyní nás čeká finálová volba.