Odra Petřkovice – Lokomotiva Petrovice 1:2 (0:0)

Hned od začátku zápasu bylo jasné, kdo bude tahat za delší konec pomyslného provazu. Po úvodním centru Mika se dostal hlavou do zakončení Lukan a brankář Oťoupalík měl co dělat, aby vytáhl míč na roh. Po této úvodní tutovce se chopili iniciativy svěřenci petrovického kouče Dušana Kohuta.

K jejich škodě však předváděli spíš profesorský fotbal, kdy míč putoval z nohy na nohu, ale zakončení se nedostavilo. Ostravané se připomněli dvěma rušivými protiútoky, kdy nejprve Kašický hlavičkoval vedle a poté Levčík vybojoval roh.

Když pak Lukan po dalším Mikově nadýchaném centru trefil pouze tyč, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé půle vtrhli hosté daleko živěji a hned se bylo na co dívat. Pěkná táhlá střela Reichla svůj cíl ještě minula, ale pak se k super sólu přes sedm(!) protihráčů vydal obránce Kumpán a jakmile byl v pokutovém území, přesně vystřelil – 0:1.

„Takové sólo z půlky hřiště už dlouho nikdo nepředvedl. Kumpán ze soupeřů v daný moment nadělal slalomové tyče,“ poznamenal k hezkému momentu utkání sekretář Petrovic Bruno Kencki.

V 84. minutě však brankář Mrkva fauloval ve vápně Sedláře a z nařízené penalty Kašický vyrovnal. S remízou se ale hosté nechtěli spokojit. Vrhli se opět na zteč domácí brány a po rohu Mika se na zakončujícího Lukana konečně usmálo štěstí. Zavěsil pod víko – 1:2.

„Ceníme si toho, že když hráčům teče do bot, dovedou zabrat. Je to již třetí výhra 2:1 po sobě, kdy jsme rozhodli v závěru utkání. To svědčí o velké vůli mužstva jít za vítězstvím,“ pochvaloval si Kencki, čímž připomněl předchozí tříbodové zisky z Bohumína a doma s Pustou Polomí.

Branky: 84. z pen. Kašický – 53. Kumpán, 88. Lukan. Rozhodčí: Záloha, žluté karty: 3:3, červená karta: 72. Levčík (Petřkovice), diváci: 100.

Petrovice: Mrkva – Reichl, Gill, Bernatík, Kumpán – Miko, Bielan, Juroszek, Skřižovský (46. P. Klimek) – Lukan (90. Suchánek), Šuster. Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu s Novým Jičínem.