Indiáni získali povinné body

Havířov - V zápase s posledním Rýmařovem dokázali divizní fotbalisté MFK Havířov otočit nepříznivý stav, připsali si povinné tři body a opět se posunuli v tabulce vzhůru.

28.4.2010

Havířovští Indiáni se pod novým koučem Leo Válkou vzpamatovali.Foto: Libor Pristáš

MFK Havířov – Jiskra Rýmařov 4:1 (1:1)

Havířovští hráči podali v minulém kole dobrý výkon, na který chtěli navázat. Jenže to se jim dlouho nedařilo. V 8. minutě sice Pristáš vybídl ke skórování Sittka, ale ten tutovku zazdil a o pět minut později udeřilo na druhé straně. Po rohu se hlavou trefil nehlídaný Šupák a hosté vedli 0:1. Tato branka domácí vyvedla z míry a diváci si fotbalu moc neužili. Naštěstí pro Indiány vyšla standardní situace také jim a Aniol po rohu srovnal na 1:1.

Ve druhé části domácí znatelně ožili. Obraně hostů dělaly rychlé a přímočaré akce Havířova velké problémy. V 58. minutě předvedli Havířovští povedenou kombinaci. Galajda doběhl na první pohled ztracený míč a osamocený Sittek strhl vedení na domácí stranu – 2:1.

Od tohoto okamžiku se obranná hra Rýmařova zcela rozpadla. V 65. minutě neuhnul ve středu pole ze souboje Sittek, míč se od něj odrazil ideálně do brejku k Voznicovi a ten po sóle zvýšil na 3:1. Pak gólman Svatoš zlikvidoval dva samostatné nájezdy hostů a Sáblík pečetil po dalším rohu vítězství Indiánů gólem na 4:1.

Výhra domácích mohla být ještě výraznější, ale další šance už Indiáni nevyužili. To je mrzet nemuselo, protože po vysoké výhře se posunuli v tabulce na třinácté místo, takže poprvé v sezoně okupují příčku znamenající stoprocentní záchranu.

„První poločas jsme proflákali. Kluci si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Hodně musíme poděkovat brankáři Svatošovi, který nás v nejdůležitějších momentech výrazně podržel. Velkou roli hrál dnes také nepříjemný vítr. Ten nám škodil v prvním poločase a hostům zase ve druhém. To už jsme všem ukazovali, že naše síla v přechodu do útoku je opravdu velká, stejně jako touha hráčů vyhrávat,“ řekl po zápase spokojený kouč Havířova Leo Válka.

„Teď do Losin pojedeme s cílem neprohrát. Dnešní zápas byl v mnohém poučný. Kluci si museli uvědomit, že pro úspěch musí na hřišti udělat maximum,“ dodal.

Branky: 30. Aniol, 58. Sittek, 65. Voznica, 72. Sáblík – 13. Šupák. Rozhodčí: Petr, žluté karty: 1:1, diváci: 530.

Havířov: Svatoš – Valový, Sáblík (77. Pohorelli), Aniol, Giňa – Pristáš, Husárik, Sittek, Václavík (46. Pištěk) – Galjda, Voznica (87. Valla). Trenér: Leo Válka.

Další zápas hraje Havířov v neděli ve Velkých Losinách.

Autor: Libor Pristáš

28.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Glenn Clark (při hovoru s místostarostkou Č. Těšína Gabrielou Hřebačkovou) v těchto dnech vyráží na 1000 kilometrů dlouhé putování po místech, kudy šel jeho otec na tzv. Pochodu smrti.
3

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Modrou kovovou konstrukci položenou před havířovským vlakovým nádražím někteří lidé považují za stojan na kola.
5

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.

Havířovský fotbalista je podezřelý ze zabití psa

Partnerský spor havířovského fotbalisty s přítelkyní vyvrcholil vyhozením čivavy z okna. Pes na místě zemřel.