IRP Český Těšín – TJ Háj ve Slezsku 2:1 (0:1)

V týdnu přišel hříšník Rac za vedením klubu i za spoluhráči a omluvil se za své chování. Těšíňané jej vzali na milost a Rac se ihned začlenil do základní sestavy. Do utkání nastupoval Těšín po extempore v Krnově značně oslaben a začal přímo hrozně.

„Stanovili jsme určitou taktiku, ovšem Blažek ihned chyboval, když zbytečně vystoupil z obranné čtyřky a balon jej přeletěl k volnému soupeři. Čisté svědomí nemá ani brankář Gradek, tu situaci nejspíš podcenil,“ nelíbilo se domácímu trenérovi Daliboru Damkovi, jak jeho tým už ve třetí minutě inkasoval.

Háj první gól naplnil sebeuspokojením, nikam už se nehnal a vyčkával v obraně. Těšín musel hrát do plných, ale i tak si vytvořil do poločasu tři slušné šance.

Nejprve pálil Javorek do gólmana, poté Rac nastřelil jen spoluhráče Javorka a nakonec Šmahaj přestřelil branku.

Hosté pokračovali v zodpovědné hře z obrany i ve druhé části. Skulinu v jejich defenzivě objevil v 52. minutě Javorek, který se protáhl kolem protihráče, běžel sám na gólmana Ujfalušiho, ten mu vyběhl, ale českotěšínský forvard zazmatkoval a místo obejití brankáře volil střelu vedle.

Srovnání přišlo nečekaně. Na centr Hradečného naskakoval Fikoczek s Malochem, domácí hráč balon podle všeho jemně líznul a ten se štěstím propadl do sítě – 1:1.

Po hodině hry byl za hru rukou po druhé žluté vyloučen hostující Ryboň a domácím začala přesilovka. „Jenže jak už to tak v podobných momentech bývá, soupeř se v deseti lidech semknul a měli jsme to ještě těžší,“ glosoval výhodu jednoho muže v poli trenér Damek.

Přesto jeho svěřenci ještě jednou gólově zahalekali. Háječtí v 80. minutě zahráli nevydařený ofsajd systém, za který jim ze zadní pozice naběhl pravý bek Béla a šajtlí obstřelil brankáře – 2:1.

Branky: 55. Fikoczek, 80. Béla – 3. Komárek. Rozhodčí: Huf, žluté karty: 2:3, červená karta: 62. Ryboň (H.), diváci: 120.

Č. Těšín: Gradek – Kantor, Blažek, Rac, Popelka – Mendrok, Zábelka (81. Martinek), Fikoczek, Hradečný – Šmahaj (46. Béla), Javorek (85. Ganderák). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Oldřišovem.