Dětmarovice doma vykřesaly naději

Dětmarovice /FOTOGALERIE/ – Těsnou výhrou nad sousedy z Horní Suché vykřesali fotbalisté Dětmarovic naději na postup do krajského přeboru, kam se kromě nich tlačí ještě Janovice (ty hlavně) a Stará Bělá. O jejich výhře rozhodl sporný pokutový kop.

27.5.2010

Derby mezi Dětmarovicemi a Horní Suchou (tmavé dresy) rozhodla sporná penalta.Foto: Libor Pristáš

Domácí trenér Petr Hanusek po výprasku v Heřmanicích provedl mírné korektury v sestavě a hlavně už mohl nasadit do hry uzdraveného Matušíka. Vzhledem k tomu, že Horní Suchá přijela hrát a ne bořit, a také s přihlédnutím ke stavu hřiště, se hrál zajímavý fotbal, i když ne příliš kvalitní.

Více ze hry měli v první půli favorizovaní domácí, kteří si také vytvořili dostatek šancí k vedení. Sušané se delší dobu na hřišti hledali. Zejména Beránek měl v prvním poločase problémy jak s pohybem, tak se zpracováním míče.

„S herním projevem jsem byl velmi spokojen. Bylo to o sto procent lepší než v Heřmanicích. Ale znovu nám vázlo proměňování šancí,“ upozornil trenér Hanusek na spálené tutovky Schimkeho a hlavně Hojdysze, jemuž ve středu nebylo přáno.

Dětmarovický borec zahodil dvě čisté šance a v té třetí nastřelil břevno. Nutno podotknout, že bezbrankový stav držel dlouho spolehlivě chytající gólman Suché Drobec, na kterém si vylámal zuby například Maleňák, kterému Drobec lapil dobře mířenou hlavičku.

Jenže do kabin šli hosté přeci jen s mankem jednoho gólu. Nejzkušenější hráč domácích Ligocký totiž pronikl v 43. minutě do vápna, obcházel i Drobce, ale pak zavrávoral a sudí posoudil „zákrok“ Drobce jako penaltový. Špička pokutový kop proměnil a zajistil domácím veledůležité body.

„Proti takové penaltě se musíme ohradit, domácí asi vedli zaslouženě, měli převahu, ale k vedení jim dopomohl hodně sporný pokutový kop. Podle nás se vůbec nemělo pískat,“ oprávněně namítal trenér hostí Patrik Goj.

Situace domácí uklidnila. Možná až moc. „Po změně stran už jsme takovou převahu neměli. Suchá zlepšila pohyb, dobře vykrývala prostory, kudy jsme chtěli vést míč. Už jsme ani tak dobře nekombinovali jako v první půli,“ ohlížel se za druhým dějstvím Hanusek.

Horní Suchá se vehementně snažila o vyrovnání. Její snahu ovšem narušilo vyloučení Janovského, který dostal hned dvě žluté za protesty!

Následně měl velkou šanci hostující Przywara, místo přehození gólmana jej ale zkoušel obstřelit, Eliáš mu skvělým zákrokem ve skórování zabránil, jenže míč se poté opět odrazil k Przywarovi, kterého Eliáš podle všeho fauloval a i na druhé straně se měla kopat penalta.

Ani po tomhle varování se hra Dětmarovic nijak závratně nezvedla. Až v samém závěru trefil nejmenší hráč na hřišti – dorostenec Beilner hlavou tyč. Dětmarovice už se pak o výhru připravit nenechaly, i když jim v 89. minutě zatrnulo, neboť Eliáš pardálím skokem zlikvidoval přímý kop Przywary.

„Škoda této porážky. Nebylo nás dneska moc, musel dokonce nastoupit i trenér Goj, ale prohrát takovým gólem z penalty, to nás hodně mrzí. Když hráč spadne ve vápně vysílením, tak to snad ani nemůže být penalta,“ byl po utkání značně rozčilen předseda Horní Suché Ivan Marini.

Branka: 44. z pen. Špička. Rozhodčí: Klimek, žluté karty: 2:1, červená karta: 71. Janovský (H. S.), diváci: 90.

Dětmarovice: Eliáš – Martinček, Špička, Novák, Karkoška – Schimke (80. Jurko), Maleňák, Kroužek, Hojdysz, Ligocký (88. Slanina) – Matušík (74. Beilner). Trenér: Petr Hanusek.

H. Suchá: Drobec – Beránek, Hánl, Čermák, Jeziorski – Przywara, Janovský, Kotásek, Příborský – Frkala (65. Goj), Kodenko. Trenér: Patrik Goj.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu se Stonavou, H. Suchá v sobotu v Raškovicích.

27.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".