IRP Český Těšín – Lokomotiva Petrovice 0:2 (0:1)

Od začátku měli hosté navrch, ve druhé části dokonce výrazně a předčili soupeře v nasazení, rychlosti i kombinaci. Domácí se již možná podvědomě šetřili na pro ně prestižnější sobotní derby proti Albrechticím.

„Tak dobrý výkon jsme na jaře ještě nepředvedli. Těšín je silný soupeř, ale my mu nedovolili absolutně nic. Naše výhra mohla být mnohem výraznější, kluci zahráli opravdu famózně. Ještě lépe než proti Lískovci, který jsme porazili,“ poznamenal sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

Hned v 6. minutě měl na noze tutovku Juroszek, ale brankář Těšína Gradek rozehrál své galapředstavení. Během zápasu chytil čtyři naprosto stoprocentní gólové šance Lokomotivy. „Stejně jako v Čeladné nás Gradek výrazně podržel,“ upozornil sekretář Českého Těšína Petr Bajtek.

Ve 12. minutě unikl domácím Lukan, jeho centr po zemi našel Šustera a petrovický kanonýr trefil do černého – 0:1.

Za pár dalších minut už ale Gradek opět zasahoval, když před Šusterem sebral míč na poslední chvíli, jinak by to bylo už 0:2.

„Do prvního gólu jsme hráli slušně. Bohužel jen deset minut. Vyzrálejší soupeř nás jasně přehrál. Uplatnil zkušenosti i hráčskou kvalitu. Pro naše mladé to byla aspoň dobrá škola, neboť viděli, že na sobě musí ještě tvrdě pracovat, aby se borcům z Petrovic vyrovnali,“ podotkl českotěšínský trenér Dalibor Damek, který vede tým, jehož čas teprve přijde.

Domácí se z tlaku hostů vymanili těsně před půlhodinou hry. Vůbec poprvé ohrozili Mrkvovu svatyni v 28. minutě rohovým kopem, poté petrovický brankář chytil střelu Fizka a to bylo ze strany domácích vše.

Naopak Lokomotiva se snažila pojistit výsledek. Šuster nejprve ze dvou kroků neuvěřitelně přestřelil, po něm pálil zdálky Miko, ale Gradek vyrazil jeho pokus na roh.

Poločas uzavřel Juroszek střelou do nepropustných Gradkových rukavic.

Druhá půle nepřinesla nic nového. Gradek brzy lapil supertutovku Mikovi – ze tří metrů jej vychytal. Gólem neskončil ani závar v jeho šestnáctce v 57. minutě.

Následovala další ultrašance Juroszka, který utekl obraně, ale o pár čísel minul těšínské tyče. Pak stříleli na bránu domácích Lukan s Juroszkem. Zase nic.

„Mohli jsme se dostat do hry po obrovské šanci Race, který postupoval sám na gólmana. Vyrovnat se nám ale nepodařilo a pak už si hosté výsledek bez problémů pohlídali. Hrozili nám hlavně z brejků a mohli přidat další branky,“ popisoval Těšíňan Bajtek.

Břetislav Gradek byl ještě jednou za hrdinu v 64. minutě, kdy už ležel téměř bezmocně na zemi, ale Juroszek mu ze dvou metrů málem ustřelil hlavu. Gól z toho opět nebyl.

V 81. minutě poslal petrovický trenér Dušan Kohut na plac svůj tajný trumf Hanuska, a ten po pár minutách svého pobytu na hřišti opět skóroval, stejně jako naposledy proti Hradci nad Moravicí.

Zaznamenal přitom stejně hezký gól jako na začátku jara proti Frýdlantu nad Ostravicí, tedy svým oblíbeným způsobem, kdy se položí do vzduchu ležmo a nůžkami vystřihne branku – 0:2.

„Vyhráli jsme zaslouženě, dařilo se nám soupeře přehrávat i v nasazení, což je pozitivní,“ konstatoval po závěrečném hvizdu rozhodčího Bátrly (ten pochází mimochodem z Těšína a zápas odřídil s velkým přehledem) petrovický Bruno Kencki. „Po takovém výkonu jsme se divili, že Petrovice nevedou tabulku místo Lískovce. Hrají totiž mnohem lépe,“ uznal sílu protivníka Petr Bajtek.

Nad dalším utkáním Lokomotivy visí v tuto chvíli otazník.Zítra se rozhodne, kde petrovičtí borci odehrají svůj domácí duel s Oldřišovem, neboť hřiště v Závadě vypadalo po středečních přívalových deštích opět jako bazén. „Uvidíme, zdali jej dáme do pořádku, ale spíš to vypadá na to, že pocestujeme někam na umělku. Buď zase do Karviné či do Orlové,“ upozornil Bruno Kencki.

Branky: 12. Šuster, 84. Hanusek. Rozhodčí: Bátrla, žluté karty: 5:1, diváci: 120.

Č. Těšín: Gradek – Fizek, Rac, Blažek, Popelka – Hradečný, Mendrok, Groš, Fikoczek (72. Ganderák), Zábelka (90. Hromada) – Javorek (65. Vlachovič). Trenér: Dalibor Damek.

Petrovice: Mrkva – P. Klimek, Bernatík, Gill, Kumpán – Miko, Bielan, Lukan (88. J. Skřižovský), Reichl – Juroszek, Šuster (81. Hanusek). Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Albrechticemi, Petrovice by měly hrát v sobotu s Oldřišovem.