IRP Český Těšín – FK Krnov 2:5 (1:3)

Domácí opory si vybraly slabší chvilku. „Takové hrubky jsem u svých hráčů už dlouho nepozoroval. Vůbec celý zápas byl z našeho pohledu velice zajímavý. Vytvořili jsme si asi deset šancí a dali z toho jen dva góly, zatímco soupeři jsme po hrubkách nabídli šest možností a on pět využil,“ nechápal Dalibor Damek, trenér Českého Těšína.

Jeho svěřenci začali zápas celkem dobře a rozhodně se nedá říci, že by tahali za kratší konec. Zhruba od 15. minuty však začali vyrábět sérii chyb, které vedly k zatížení Gradkova čistého konta. „Takové triviální chyby jsem snad nezažil. Jako by se mí hráči předháněli v tom, kdo vyrobí tu strašnější,“ udiveně kroutil hlavou Damek.

A kdo „vyhrál“? Těžko říct, ale nejspíš Tomsa, který vyrobil tři hrubky (dvě byly potrestány gólem) a o poločase šel střídat. Na něj „úspěšně“ navázal i Rac, který své vystoupení okořenil i červenou kartou a když se na místo stopera přesunul i zkušený Šlavka, taky si pořádnou minelu neodpustil.

Ještě za stavu 0:0 měli obrovské šance domácí Těšíňané. Fizek hlavou zamířil pár metrů od brány vedle, ve 12. minutě postupoval mírně z boku na bránu Krnova Šlavka, ale také nedal. Pak zahodil tutovku opět Fizek.

Ve 28. minutě kopali hosté trestný kop, ve vápně zůstal trestuhodně neobsazen nejmenší hráč soupeře Biskup a hlavou skóroval – 0:1. Fizek pak z přímáku odpověděl stejnou mincí a srovnal, jenže pár minut před půlí následovala pro domácí děsivá dvouminutovka.

Krnov nejprve přežil další čistou šanci Przyczka a následně udeřil. Mizernou rozehrávku Tomsy zachytil Krčmařík a bodlem dostal balon za Gradkova záda. O chvíli později jej následoval Mitura – 1:3. Ve 45. minutě hlavičkoval v další gólovce Rac jen do brankáře.

V nástupu do druhé půle pak Rac své zaváhání napravil, když hlavou přeci jen snížil na 2:3, jenže později se nechal vyloučit a bylo po zápase. To už Krnov opět vedl o dva góly. Dudu totiž v další superšanci vychytal gólman a naopak Šlavka namazal na další gól hostů.

„Odehráli jsme hrozný zápas. Soupeř hrál ve druhé půli velmi zodpovědně zezadu. Přesto jsme si dokázali vytvořit nějaké šance, které ale ke gólu nevedly. Hosté byli mnohem účinnější. Kluci si možná uvědomí, že o výhře se před zápasem nemá tolik mluvit. Jde hlavně o to podložit oprávněnost takových tvrzení výkonem na hřišti,“ upozornil před těžkou sérií tří venkovních zápasů trenér Damek své mladé mužstvo.

Branky: 30. Fizek, 47. Rac – 40. a 74. Krčmařík, 28. Biskup, 42. Mitura, 59. Zelník. Rozhodčí: Adamec, žluté karty: 6:4, diváci: 100.

Č. Těšín: Gradek – Vlachovič, Tomsa (46. Mendrok), Rac, Kantor – Fizek, Šlavka, Przyczko, Hradečný (60. Šmahaj) – Zábelka (76. Popelka), Duda. Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v neděli v Pusté Polomi.