Slavia Orlová – SAN-JV Šumperk 0:5 (0:1)

Zpočátku to na takový debakl vůbec nevypadalo. „Byli jsme soupeři více než rovnocenným partnerem. Bohužel jsme ze tří velkých šancí nastřelili jen tyč,“ litoval zahozených gólovek sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.

Hosté zahájili aktivně, po třech minutách pálil nebezpečně Čemba, brankář Szarowski si ale s jeho střelou poradil. V 7. minutě to už neplatilo. Po dělovce Pobuckého se hosté dostali lacino do vedení – 0:1.

Poté přišly domácí chvíle. Po čtvrthodince hry hlavičkoval Urban pouze do tyče, další hlavičkový pokus Kopla brankář Šumperka lapil.

Slávisté se zřejmě pokoušeli svého soupeře sestřelit ze vzduchu, neboť i jejich třetí velká šance přišla po centru a hlavičce, tentokrát Hrdiny. Mířila však těsně vedle.

Aby toho nebylo málo, před odchodem do kabin se do šance probil Krčmařík, byl faulován a rozhodčí správně odpískal pokutový kop. Jenže Urban potvrdil podzimní střeleckou mizérii celého mužstva – penaltu zahodil.

O nápravu se pokusil po příchodu z kabin, v 51. minutě střílel ale vedle branky. Po něm pálil v dobré možnosti vysoko nad branku T. Věčorek.

V 66. minutě přišel asi zlomový moment. Brankář Szarowski špatně vyběhl, Čemba ho obstřelil, zvýšil na 0:2 a demoralizovaní slávisté odpadli.

V následujících momentech inkasovali jednu branku za druhou. Nejprve jim do rozhozené obrany vběhl dravec Pobucký a skóroval střelou od tyče, pak neudržel nervy na uzdě Krčmařík, hrubým faulem připravil o míč Szöcse a byl vyloučen. V 77. minutě vyběhnuvšího Szarowského přeloboval znovu Pobucký a konečně pět minut před koncem završil jasnou výhru Šumperka prudkou střelou Navrátil.

„Zápas má cenu hodnotit jen do druhé branky Šumperka. Nebyli jsme určitě horším týmem, ale když nedáme gól ani z penalty, myslím, že to je už potřetí během podzimu, co jsme zahodili pokutový kop, tak nemáme nárok pomýšlet na body. Hosté zvítězili zcela zaslouženě,“ pronesl po zápase hodně zklamaný Štěpánek. Negativní bilance Orlové po podzimní části divize na něj nepříjemně dolehla. Dlouholetý funkcionář klubu zvažuje ukončení svého působení ve funkcích sekretáře i vedoucího mužstva. „Je čas dát šanci mladším. Já jsem se už okoukal,“ dodal se smutným úsměvem Josef Štěpánek.

Branky: 7., 73. a 77. Pobucký, 66. Čemba, 85. Navrátil. Rozhodčí: Gloser, žluté karty: 3:3, červená karta: 75. Krčmařík (O.), diváci: 85.

Orlová: Szarowski – Hrdina, Bajzath, T. Věčorek, F. Kadlčák – Jatagandzidis (82. Holub), Krčmařík, Kosňovský (78. Papuga), Šebek – Urban, Kopel (46. Skácelík). Trenér: Čestmír Kročil.