FK Mikulovice – MFK Havířov 0:2 (0:1)

Už po rozehrání první akce se dostali havířovští Indiáni do koncovky a vstřelili podle mnohých zcela regulérní gól. Jenže pomezní rozhodčí jim radost z vedení upřel, když jako jediný viděl ofsajd. „Myslím si, že jsme domácí úvodní akcí zcela zaskočili. Asi nečekali, že se do nich hned pustíme. Zachránilo je pouze to, že rozhodčí gól neuznali,“ poznamenal trenér Havířova Bohuš Keler.

Tato situace každopádně mikulovickým celkem otřásla a hosté měli nadále převahu. V 10. minutě se jejich aktivita projevila na ukazateli skóre. Po rohovém kopu Matušoviče se dostal míč k Zítkovi, a ten ho poslal neomylně do sítě – 0:1.

Po úvodním gólu domácí favorit značně znervózněl a hosté mohli své vedení několikrát pojistit. Jenže další tři šance zůstaly nevyužity a drápky začaly vystrkovat i Mikuloivice. K vyrovnání měl blízko hlavně domácí špílmachr Onciul, který dvakrát těsně minul cíl a jedinou nebezpečnou střelu domácích vyrazil bravurně Mrózek.

Ve druhé půli se aktivita přestěhovala na dlouhé minuty na domácí kopačky. Mikulovice hrály téměř půl hodiny na jednu branku, ale do vyložené šance se přes pozorně bránící obranu Indiánů nedostaly. Tlak si vytvářeli hlavě po standardních situacích, kterých kopali díky často chybujícím a faulujícím Havířovanům dostatek. Jenže ve vzduchu kralovala stoperská dvojice Sáblík – Zítka, která značně ulehčila práci gólmanu Mrózkovi.

V posledních dvaceti minutách mohli Indiáni zápas přivést k senzačnímu debaklu. Rychlé protiútoky tažené přes neudržitelného Matušoviče byly krajně nebezpečné a Mikulovice uchránila od ostudy jen střelecká mizérie Havířovanů.

Ti měli hned čtyři tutové šance na zvýšení náskoku, jenže v těch největších Sittek trefil z pěti metrů jen gólmana a Baláž otřel svou střelu o tyč. Posledně jmenovaný dorostenec své zaváhání následně odčinil, když vybojoval míč pro Sittka, který hned vybídl ke skórování Husárika a ten s přehledem zvýšil na 0:2.

Jelikož hosté další brejky nezakončili a neúspěchem skončila i jediná tutovka domácích, kterým pokazil radost pozičně skvěle hrající Sáblík, putovali všechny body překvapivě do Havířova.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Jsem navíc přesvědčen, že na nás byl ve druhé půli neuvěřitelně přísný i druhý pomezní, který odmával čtyři neexistující ofsajdy. Kdyby posoudil situace správně, mohli jsme náskok pojistit mnohem dřív,“ konstatoval po utkání Keler, na kterém bylo patrné, že si výhru s týmem emotivně užívá.

„Věřil jsem, že zde můžeme uspět. Rozhodnout zápas jsme mohli už v prvním poločase, ale nedali jsme šance a ve druhé části jsme se museli hlavně bránit domácí snaze o vyrovnání. Pochvalu zaslouží defenziva, která udržela domácí na uzdě. Na druhé straně jsme vyřešili výtečně i několik přečíslení, kterým chyběla jen lepší koncovka. Hlavní je, že kluci bojovali jako jeden tým a ukázali týmový duch, který nám může hodně pomoci v dalších zápasech,“ dodal Keler.

Branky: 10. Zítka, 79. Husárik. Rozhodčí: Tobola, žluté karty: 4:5, diváci: 400.

Havířov: Mrózek – Valový, Sáblík, Zítka, Lacina – Sittek (87. Poštulka), Matušovič (90. Stebel), Michalčák, Husárik, Skotnica – Sourada (67. Baláž). Trenér: Bohuš Keler.

Nacházející víkend mají havířovští fotbalisté volno.