Těšín potopila Gradkova hrubice

Český Těšín /FOTOGALERIE/ -Čtvrtou porážku v řadě zaknihovali fotbalisté Českého Těšína v krajském přeboru. Tentokrát si z jejich hřiště odvezla všechny tři body přešťastná Polom, která se dostala ve druhé půli dvakrát na domácí polovinu hřiště.

25.4.2011

Fotbalisté Těšína (v pruhovaném) prohráli počtvrté za sebou.Foto: Ivo Dudek

IRP Český Těšín– SC Pustá Polom 0:1 (0:0)

„Zhodnotil bych to tak, že utkání, které bylo bez šancí a mělo skončit bez branek, vyhrál jednoznačně šťastnější,“ usoudil trenér IRP Dalibor Damek. Jeho svěřenci už potřebovali po třech shodných porážkách 1:2 po sobě zabrat naplno, jenže prohráli opět a tentokrát bez vstřeleného gólu.

Těšíňané se v první půli dostali do tří palebných pozic, ale Przyczko neuspěl a Zábelka sám před brankářem namířil svůj pokus jen do něj. Mendrok trefil tyč.

Polom tedy nadále držela bezbrankový stav a spokojila se s bráněním výsledku. Těšíňanům nelze upřít snaha, bojovali i ve vedru a snažili se vyhrát. „Kluci se zlepšili, vytvořili si tlak. Nemám nic, co bych jim mohl vytknout,“ komentoval průběh zápasu Damek.

Domácí nakonec potopila velká chyba zkušeného gólmana Gradka, který si vyběhl pro míč, zařval si „Mám!“ ovšem balon mu vypadl a dobíhající M. Hradský se trefil pohodlně do odkryté brány. „Přitom balon letěl původně do autu,“ kroutil nechápavě hlavou trenér Těšína.

Bohužel pro Gradka to nebylo v sezoně poprvé, co takto chyboval. „Dneska třeba jednu šanci zneškodnil skokem pod nohy, ale často se u něj objevují i tyhle kiksy, která pak sráží celý tým. To nás pak stojí body,“ upozornil Damek.

Jediným pozitivem tak zůstává chuť, se kterou Těšíňané odehráli sobotní zápas. Třeba jim vydrží do další soboty, kdy hostí silný Hradec nad Moravicí. „Tím uzavřeme tuhle těžkou sérii a snad se už dočkáme i nějakých bodů,“ přeje si vroucně trenér českotěšínského kolektivu.

Branka: 75. M. Hradský. Rozhodčí: Mikeska, žluté karty: 1:1, diváci: 100.

Č. Těšín: Gradek – Béla, Pfléger, Rác, Popelka – Bolek (55. Ligocki), Kantor, Przyczko (70. Kormanec), Mendrok – Zábelka, Duda (46. Šmahaj). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Hradcem n. M.

25.4.2011

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Deník - Naši prvňáci

Ve středu představíme školáky ZŠ Petřvald a Gen. Svobody v Havířově

Petrovice přišly chvíli před koncem o výhru

Petrovice /FOTO/ – Okresní derby v divizi mezi petrovickou Lokomotivou a bohumínským nováčkem vítěze nepoznalo. Bospor srovnal pět minut před koncem a domácí přišli o důležitou výhru.

GrandPark po nákaze svrabem odvolává zákaz návštěv

Příbuzní a blízcí obyvatel havířovského soukromého domova seniorů GrandPark už za nimi mohou na návštěvu.

Zasloužená dělba ve šlágru kola

Havířov /FOTO/ – Divizní fotbalisté Havířova se v taháku 11. kola rozešli smírně s Kozlovicemi. Žádný ze soupeřů si tak nepomohl.

ON-LINE s Tomášem Hanzelem, primátorem Karviné a kandidátem ČSSD na poslance PČR

Primátor Karviné a kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR Tomáš Hanzel bude už zítra - v úterý 17. října od 10 hodin - odpovídat jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.