FK Mikulovice – Lokomotiva Petrovice 4:2 (4:0)

Utkání začalo stejně jako na mnoha jiných sportovištích po celé republice minutou ticha, symbolizující uctění památky tragicky zesnulých českých hokejistů v dresu ruské Jaroslavle.

Svěřenci trenéra Pavla Poledníka z Petrovic odehráli ve středu skvělé představení v Prostějově. Tentokrát ale svého kouče zarmoutili. Jistým ospravedlněním pro ně může být, že týmu scházeli tři obvyklí hráči základu. Gill má po tréninku v sádře nohu, Koper má v sádře ruku a Škutu trápí natažené vazy. Když se pak k tomu přičtou i hrubky obvyklých opor, zvláště gólmana Sabely, který v Mikulovicích zcela vyhořel, je zaděláno na porážku.

„Ty góly, co jsme dostali, patří do nějakého silvestrovského pořadu. Prakticky jediný normální byl až ten poslední, ovšem ten byl osudový. Dostali jsme ho v poslední minutě poločasu a Mikulovicím dal definitivní náskok. Nebýt něj, mohli jsme snad s výsledkem ještě něco udělat,“ mínil Kencki.

Petrovičtí v první půli hráli celkem slušně. Zmínit musíme určitě střely Mika a Šustera, které šly těsně vedle. Domácí však měli v sobotu na své straně fotbalové bohy přízně. Úvodní gól dal nejlepší muž zápasu Přecechtěl přímo z rohu. Gólman Sabela si sice zakřičel, že míč má, ale ten mu proplul nad hlavou na zadní tyč a odrazil se od ní přímo do branky.

„Už jedenáct let jsem v soutěži neviděl gól přímo z rohu. Až ten do naší sítě. To už jsem tak nějak začal tušit, že dneska při nás štěstí asi stát nebude,“ přiznal Kencki.

Kuriózní branka byla pro domácí tým signálem k ještě většímu elánu a v 24. minutě přidaly Mikulovice druhý neobvyklý gól. „Pět hlaviček v našem vápně a všechno to byly svícny. Lítalo nám to v šestnáctce nahoru, žádná hlavička nebyla do strany. Až ta šestá znamenala gól,“ kroutil hlavou Bruno Kencki. Autorem trefy byl Švehla.

Na opačné straně si Lokomotiva vytvořila velkou šanci, když rána Mika o fous minula spojnici břevna a tyče. „Ne, dnes nám nebylo souzeno vyhrát,“ smířil se Kencki s nezdarem. Zvláště, když v 34. minutě odcentroval Přecechtěl na Blažka, a ten balon dotlačil do sítě i s Bernatíkem, takže v síti uvízli všichni tři – střelec branky, obránce Petrovic i míč.

Pár sekund před odchodem do kabin si Mikulovičtí akci zopakovali. Přecechtěl centroval, Blažek kolem zkoprnělého Sabely hlavičkoval a bylo to 4:0. Do druhé části už mezi tyče vyběhl Kotrla.

Petrovice se sympaticky nevzdaly. „To zase musím chlapcům přičíst ke cti. Zabojovali a málem zadělali na drama,“ upozornil sekretář oddílu.

V 59. minutě se hosté dočkali prvního snížení, neboť nahrávku Vlachoviče využil Miko, položil si gólmana a z úhlu dal na 4:1. Zanedlouho poslal Urban do uličky Vlachoviče a jeho rychlé nohy znamenaly snížení na 4:2. Domácí se začali strachovat o výsledek. Ale po dalším trestném kopu Mika si mohli oddechnout a vítězství již uhájili.

„Předseda klubu, pan Mura, byl šťastný jako blecha. Konečně jsme vás porazili, říkal mi po zápase. Mikulovicím se na nás nedařilo, ale dneska vyhrály zaslouženě,“ poznamenal závěrem Bruno Kencki.

Trenér Poledník mohl po zápase jen kroutit hlavou. „Gill nám dnes skutečně scházel, myslím tím jeho důraz a hlavičkové schopnosti ve vápně. Nehráli jsme špatně, ale potopily nás hrubky gólmana,“ pronesl, když zklamaně míjel rozjásané domácí fanoušky.

V utkání dal na půlhodinu šanci dorostenci Fukalovi, který nahradil zraněného bojovníka Šustera. A mladý hráč nezklamal. Se svou premiérou v divizi si poradil statečně.

Branky: 34. a 45. Blažek, 13. Přecechtěl, 24. Švehla – 59. Miko, 63. Vlachovič. Rozhodčí: Richtár, žluté karty: 3:1, diváci: 160.

Petrovice: Sabela (46. Kotrla) – Buzek, Anastazovský, Bernatík, Bielan – Miko (77. Langer), Vlachovič, Dittrich, Reichl – Šuster (57. Fukala), Urban. Trenér: Pavel Poledník.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu s Havířovem.