Slávisté zvládli šlágr kola

Orlová –Osm zápasů, osm výher. Taková je bilance orlovských fotbalistů v podzimním programu divize. Svěřenci trenéra Lubomíra Vlka zvládli v neděli i šlágr kola na horké půdě Prostějova.

20.9.2011

Brankář Radek Szarowski přišel v Prostějově o další čisté konto až po vymyšlené penaltě.Foto: Ivo Dudek

FK Prostějov – Slavia Orlová 1:2 (0:2)

Hanáci se na svého nejvážnějšího konkurenta v boji o postup do MSFL důkladně připravovali, ale slávisté přijeli do Prostějova také skvěle připraveni. V první půli měli herně navrch a zaslouženě se ujali vedení.

Po úvodní desetiminutovce, ve které kopala Orlová čtyři rohové kopy, se hosté chopili iniciativy a po krásné akci vedli. Kopel si nabíhal zpět do pole pro míč, stáhl s sebou obránce, do volné mezery si naběhl z levé strany Krčmařík a obdržel dlouhý a přesný pas od Z. Kadlčáka. Krčmařík si míč zpracoval na psa, potáhl jej a propálil gólmana Kofroně. Ligová akce vynesla Orlové vedení.

V 19. minutě se ve slibné pozici ocitl Pražák, ale ten už si na Kofroně nepřišel. Prostějovský gólman byl v permanenci i po rohovém kopu Derycha, jehož hlavičku vyrazil na roh.

Orlová se snažila přidat pojistku a v 32. minutě k ní měli blízko Kovář a Vlk. Exolomoucký halv obstřelil šajtlí Kofroně, ale trefil brankovou konstrukci, od které se balon odrazil zpět do pole, kde jej nabíhající Vlk napálil nad břevno.

V 38. minutě se už Vlk junior trefil. Jarmil Kopel jej našel svou slabší levačkou a Vlk se do balonu položil hlavou – 0:2. „Naše převaha vyústila ve dvoubrankové vedení, ale mohli jsme přidat i další branky,“ konstatoval Josef Jadrný, asistent trenéra Lubomíra Vlka na orlovské lavičce.

Prostějov se za nepříznivého stavu snažil o okamžitou korekci, aby se dostal do hry, ale výsledkem jeho snažení bylo na dlouhé minuty pouze Hirschem nastřelené břevno.

Orlová se při dvoubrankovém vedení nikam nehnala a čekala na brejky. Hanáci, v týdnu posílení o uničovské hráče, z nichž v základní sestavě nastoupil jen Machálek, se postupně dostali k orhožení Szarowského svatyně. Střelu Janouška orlovský brankář vyrazil na roh, hlavičku Kocourka také a při bombě Dočkala ho zachránila spojnice břevna a tyče.

„To už jsme po hodně tvrdých a nepotrestaných zákrocích domácích dohrávali bez zraněného Silveiry i Pražáka,“ konstatoval Jadrný.

Gólu se však domácí přeci jen dočkali. Po rohovém kopu domácích odkopl míč T. Věčorek a za to byl proti Orlové nařízen pokutový kop. „Tohle je asi do Guinessovy knihy rekordů. Penalta za odkop od brány,“ kroutil hlavou Jadrný. Podle domácích se jednalo o ruku Věčorka, ale tomu se smáli i prostějovští diváci a vtipkovali, že v 90. minutě přijde určitě druhá penalta.

„Rozhodčí za námi po zápase přišel s tím, že se upískl, ale v ten moment dostal domácí do hry,“ dodal. Jinak k arbitrům nic víc říct nechtěl. „Stačí když řeknu, že za první půli jsme neměli žlutou kartu. Za druhou šest. Obrázek, ať si každý udělá sám,“ mávnul rukou.

Svozil penaltu proměnil a Hanáci snížili, ale zbývající minuty už si hosté pohlídali. V poslední šanci zápasu netrefil v náběhu domácí svatyni kanonýr Kopel.

Branky: 83. z pen. Svozil – 12. Krčmařík, 38. Vlk. Rozhodčí: Mikyska, žluté karty: 3:6, červená karta: 90. Kocourek (P.), diváci: 650.

Orlová: Szarowski – Vlk, Derych, F. Kadlčák, Silveira (59. T. Věčorek) – Pražák (71. Lička), Z. Kadlčák (80. Bajzath), Kovář, Kušnír, Krčmařík – Kopel. Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Novém Jičíně.

20.9.2011

Glenn Clark (při hovoru s místostarostkou Č. Těšína Gabrielou Hřebačkovou) v těchto dnech vyráží na 1000 kilometrů dlouhé putování po místech, kudy šel jeho otec na tzv. Pochodu smrti.
3

Novozélanďan jede po válečných stopách svého otce

Modrou kovovou konstrukci položenou před havířovským vlakovým nádražím někteří lidé považují za stojan na kola.
5

Záhada vyřešena: Konstrukce před nádražím je skutečně stojan na kola

Užili si dovolenou i festivaly. Teď už krajští lídři vyhlížejí volby

/ANKETA, KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční 20. a 21. října, do včerejška ale musely strany podat své kandidátky. Kdo jsou lídři v Moravskoslezském kraji a jak v létě nabírali síly do předvolebních soubojů?

Havířovští senioři se hlásili na dotovanou rekreaci

Havířov Na tři turnusy vyšle letos na podzim havířovská radnice seniory do Jeseníků.

Havířovský fotbalista je podezřelý ze zabití psa

Partnerský spor havířovského fotbalisty s přítelkyní vyvrcholil vyhozením čivavy z okna. Pes na místě zemřel.