Slávisté zvládli šlágr kola

Orlová –Osm zápasů, osm výher. Taková je bilance orlovských fotbalistů v podzimním programu divize. Svěřenci trenéra Lubomíra Vlka zvládli v neděli i šlágr kola na horké půdě Prostějova.

20.9.2011

Brankář Radek Szarowski přišel v Prostějově o další čisté konto až po vymyšlené penaltě.Foto: Ivo Dudek

FK Prostějov – Slavia Orlová 1:2 (0:2)

Hanáci se na svého nejvážnějšího konkurenta v boji o postup do MSFL důkladně připravovali, ale slávisté přijeli do Prostějova také skvěle připraveni. V první půli měli herně navrch a zaslouženě se ujali vedení.

Po úvodní desetiminutovce, ve které kopala Orlová čtyři rohové kopy, se hosté chopili iniciativy a po krásné akci vedli. Kopel si nabíhal zpět do pole pro míč, stáhl s sebou obránce, do volné mezery si naběhl z levé strany Krčmařík a obdržel dlouhý a přesný pas od Z. Kadlčáka. Krčmařík si míč zpracoval na psa, potáhl jej a propálil gólmana Kofroně. Ligová akce vynesla Orlové vedení.

V 19. minutě se ve slibné pozici ocitl Pražák, ale ten už si na Kofroně nepřišel. Prostějovský gólman byl v permanenci i po rohovém kopu Derycha, jehož hlavičku vyrazil na roh.

Orlová se snažila přidat pojistku a v 32. minutě k ní měli blízko Kovář a Vlk. Exolomoucký halv obstřelil šajtlí Kofroně, ale trefil brankovou konstrukci, od které se balon odrazil zpět do pole, kde jej nabíhající Vlk napálil nad břevno.

V 38. minutě se už Vlk junior trefil. Jarmil Kopel jej našel svou slabší levačkou a Vlk se do balonu položil hlavou – 0:2. „Naše převaha vyústila ve dvoubrankové vedení, ale mohli jsme přidat i další branky,“ konstatoval Josef Jadrný, asistent trenéra Lubomíra Vlka na orlovské lavičce.

Prostějov se za nepříznivého stavu snažil o okamžitou korekci, aby se dostal do hry, ale výsledkem jeho snažení bylo na dlouhé minuty pouze Hirschem nastřelené břevno.

Orlová se při dvoubrankovém vedení nikam nehnala a čekala na brejky. Hanáci, v týdnu posílení o uničovské hráče, z nichž v základní sestavě nastoupil jen Machálek, se postupně dostali k orhožení Szarowského svatyně. Střelu Janouška orlovský brankář vyrazil na roh, hlavičku Kocourka také a při bombě Dočkala ho zachránila spojnice břevna a tyče.

„To už jsme po hodně tvrdých a nepotrestaných zákrocích domácích dohrávali bez zraněného Silveiry i Pražáka,“ konstatoval Jadrný.

Gólu se však domácí přeci jen dočkali. Po rohovém kopu domácích odkopl míč T. Věčorek a za to byl proti Orlové nařízen pokutový kop. „Tohle je asi do Guinessovy knihy rekordů. Penalta za odkop od brány,“ kroutil hlavou Jadrný. Podle domácích se jednalo o ruku Věčorka, ale tomu se smáli i prostějovští diváci a vtipkovali, že v 90. minutě přijde určitě druhá penalta.

„Rozhodčí za námi po zápase přišel s tím, že se upískl, ale v ten moment dostal domácí do hry,“ dodal. Jinak k arbitrům nic víc říct nechtěl. „Stačí když řeknu, že za první půli jsme neměli žlutou kartu. Za druhou šest. Obrázek, ať si každý udělá sám,“ mávnul rukou.

Svozil penaltu proměnil a Hanáci snížili, ale zbývající minuty už si hosté pohlídali. V poslední šanci zápasu netrefil v náběhu domácí svatyni kanonýr Kopel.

Branky: 83. z pen. Svozil – 12. Krčmařík, 38. Vlk. Rozhodčí: Mikyska, žluté karty: 3:6, červená karta: 90. Kocourek (P.), diváci: 650.

Orlová: Szarowski – Vlk, Derych, F. Kadlčák, Silveira (59. T. Věčorek) – Pražák (71. Lička), Z. Kadlčák (80. Bajzath), Kovář, Kušnír, Krčmařík – Kopel. Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Novém Jičíně.

20.9.2011

Motorky jsou připraveny na startu. Další ročník kahance může začít.

Blíží se Havířovský zlatý kahanec

Nehoda v Dětmarovicích.
3

Řidič se dvěma promile při nehodě sroloval plot

Na Lodičkách voněly tvarůžkové větrníky i kremrole

Milovníci tvarůžků si v sobotu odpoledne přišli na své. V areálu lodiček v Karviné pro ně Iniciativa Dokořán přichystala už potřetí Tvarůžkové hody.

Svatební pár Karvinského a Havířovského deníku: Hlasujte v 8. kole

Soutěžní svatební páry, které zaslaly redakci Deníku fotografie, mohou vyhrát zajímavé ceny.