Albrechtičtí záchranářský duel zvládli

Albrechtice – Fotbalisté Baníku Albrechtice vyhráli v neděli nad Veřovicemi a definitivně se zachránili v I.A třídě. Soupeře naopak poslali o soutěž níž.

12.6.2012

Albrechtice odehrály předposlední zápas sezony, díky kterému se zachránily.Foto: Dalibor Sosna

Baník Albrechtice – AFC Veřovice 2:1 (2:0)

Oba celky hrály ve vzájemném zápase o všechno. Ačkoliv domácím stačila i remíza, byli to právě oni, kdo se k zápasu postavil mnohem lépe. Domácí byli aktivnější, běhavější a nebezpečnější. Zaslouženě se ujali dvoubrankového vedení.

Zápas pak mohl definitivně rozhodnout Kroužek, ale samostatný nájezd zahodil, takže do druhé půle zůstalo vše otevřené.

V ní pokračovali domácí v držení míče a náskok s přehledem hájili. Mohli ho i navýšit, ale další velké šance zahodili a závěr si zbytečně zkomplikovali. Veřovický Hanko po ojedinělé akci snížil na 2:1, ovšem to bylo vše.

„Při dvougólovém vedení jsme jasně ovládali hřiště. Chvilkový výpadek pak hosté potrestali, ale my jsme se hned vzpamatovali a zápas zaslouženě dotáhli do vítězného konce," řekl po utkání albrechtický trenér Tomáš Vychopeň.

Branky: 16. Szmek, 21. Pařík – 75. Hanko. Rozhodčí: Prasek, žluté karty: 3:2, diváci: 80.

Albrechtice: Hekera – Novák, A. Věčorek, Szmek, Popelka – Široký, M. Pařík (80. Korzeniowski), Dorozlo, Vagner – Žyla (57. Smiga), Kroužek (69. Hovůrka). Trenér: Tomáš Vychopeň.

Autor: Libor Pristáš

12.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

ZŠ a MŠ Aloise Jiráska Dolní Lutyně 1.A

Představujeme prvňáky ZŠ a MŠ A. Jiráska a ZŠ K. Světlé

Při nehodě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí skončilo vozidlo ve stromě.
6

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Na počátku bylo odcizení několika lahví vína, na konci dopadení mezinárodně hledaného. Bohumínským strážníkům se povedlo zadržet 46letého muže hledaného slovenskou policií.

Bohumínské kino opět promítá

Po dvouměsíční pauze vynucené opravou projektoru, začne v pátek opět promítat bohumínské kino.

Prosklené autobusové zastávky zdobí siluety dravců

Zhruba osm set kusů siluet dravců v podobě samolepky, bude na 37 prosklených autobusových čekárnách v Bohumíně. Ochranné samolepky mají varovat ptáky před nárazem.