Baník Albrechtice – FK Bohumín 1:2 (0:2)

To samé platilo i o nedělním malém derby proti bohumínskému FK. Tomu se naopak v poslední době daří a začíná se přibližovat vedoucí čtveřici - Háji ve Slezsku a třem P (Petřkovice, Poruba, Pustá Polom). Prakticky od začátku ovládli hosté hru, domácí se nemohli dostat do potřebného tempa a jejich hra byla statická. Tempo diktoval především Bohumín. Na předzápasovém rozcvičování se zranil Ďuriš, trenér Pavlidis tak musel do základu dodatečně donominovat Bajnara a ten zahrál výtečně!

Bohumín měl v první půli dvě větší tutovky. Kempnému ale scházel důraz v souboji s Jačkem a prakticky totéž se dalo říct i o šanci Rodka, jehož gólman Baníku rovněž vychytal. Albrechtičtí si nepohlídali nástup do druhé půle a brzy inkasovali. Po akci Rodka, jenž se uvolnil u brankové čáry, přišel centr do vápna a Neuwirth zamířil přesně – 0:1. Druhá branka se pojí s 63. minutou. Odražený balon po standardce si našel znovu trestuhodně nekrytého Neuwirtha a ten zvýšil náskok bohumínského týmu. V pohodě přeloboval Jačka v domácí svatyni. Domácí hrozili ze standardek, kterých zahrávali spousty, po jedné z nich také nakonec Matykiewicz korigoval na 1:2, což ale nemohlo na zaslouženém vítězství hostů nic změnit.

„Taky si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Měli jsme zápas pod kontrolou, na domácích hráčích byla vidět nervozita, že se jim doma nedaří,“ všimnul si Leonidas Pavlidis. Jeho protějšek na albrechtické lavičce Tomáš Červenka se tvářil kysele, a tak za něj promluvil čen výboru Ivan Marini, jenž se v Albrechticích pořád angažuje. „Co k tomu říct? Neviděl jsem celý zápas, ale jedno je jisté a je to už obehraná písnička – doma se nám prostě nedaří a dneska jsme ani neměli moc šancí,“ pokrčil rameny Marini.

Branky: 90. Matykiewicz – 46. a 63. Neuwirth.

Rozhodčí: Rygel, žluté karty: 2:2, diváci: 100.

Albrechtice: Jaček – Jakšl, Minárik, Sikora, Čoček – Novák, Dorozlo, Smékal, Kula – Goj, Příborský.

Trenér: Tomáš Červenka.

Bohumín: Maslák – Fluxa – Pluta, Bajnar, Tvrdý – Kempný, Kubinski, Neuwirth, Sittek – Rodek (58. Gábor), Šindler.

Trenér: Leonidas Pavlidis. Další zápas hraje Bohumín v sobotu s Krnovem, Albrechtice také v sobotu ve Starém Městě.