Další výjezd, další trojka

Český Těšín – Zatím hodně „sportovně" pojímají fotbalové jaro v přeboru hráči Těšína. Jediný bod z domácího duelu s Bohumínem asi není to, co si ve městě nad Olší představovali.

3.4.2016

Český Těšín odehrál lepší zápas než předchozí dva na jaře, ale nebodoval.Foto: Ivo Dudek

Svěřenci trenéra Richarda Beneše inkasovali v sobotu tři branky v Háji ve Slezsku a „navázali" na úvodní jarní vystoupení z Šenova, kde to skončilo stejným výsledkem. Ovšem pouze výsledkově. „Je to paradox. Konečně jsme hráli to, co bych od hráčů chtěl, přesto jsme inkasovali tři góly a nedali ani jeden. Výsledkově to mělo být naopak. Jen v první půli jsme měli na nohách tři jasné tutovky. Mendrok, Lojek i Konečný byli sami před brankářem," přibližoval trenér českotěšínského mužstva Richard Beneš.

Těšíňané rychle prohrávali, ale pak měli více ze hry. Jenže obrat se nekonal. Těšín v nástupu do druhé půle inkasoval znovu. Parádně se trefil domácí Lampa. „Takový gól už v životě nedá," kroutil hlavou Beneš.

I když měli hosté další velké šance, nezaznamenali ani čestný úspěch, jelikož domácí veterán Hladký mezi tyčemi měl svůj den. „Snad to kluky nezlomí. Pokud budou už předvádět podobné výkony jako teď, tak se určitě na někom chytneme," věří Richard Beneš před derby s Orlovou.

TJ Háj ve Slezsku – IRP Český Těšín 3:0 (1:0)

Branky: 7. a 49. Lampa, 53. Eršil. Rozhodčí: Lalík – Picmaus, Kret. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

Č. Těšín: Kubalík – Bolek, Fizek, Rac, Kupczak (60. Rusek) – Konečný, Sostřonek, Kantor, Hradečný (60. Kiška) – Mendrok (46. Šlavka) – Lojek. Trenér: Richard Beneš.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.

3.4.2016

ZŠ a MŠ Aloise Jiráska Dolní Lutyně 1.A

Představujeme prvňáky ZŠ a MŠ A. Jiráska a ZŠ K. Světlé

Při nehodě ve Staré Vsi nad Ondřejnicí skončilo vozidlo ve stromě.
6

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Na počátku bylo odcizení několika lahví vína, na konci dopadení mezinárodně hledaného. Bohumínským strážníkům se povedlo zadržet 46letého muže hledaného slovenskou policií.

Smog, prach a únava? Města kupují do škol čističky vzduchu

Stále více měst a obcí pořizuje do škol a mateřinek tzv. pračky vzduchu. Ty mají bojovat proti smogu i únavě. Názory na jejich účinnost se však mezi lékaři různí.

Bohumínské kino opět promítá

Po dvouměsíční pauze vynucené opravou projektoru, začne v pátek opět promítat bohumínské kino.

Prosklené autobusové zastávky zdobí siluety dravců

Zhruba osm set kusů siluet dravců v podobě samolepky, bude na 37 prosklených autobusových čekárnách v Bohumíně. Ochranné samolepky mají varovat ptáky před nárazem.