Sokol D. Lutyně – Mosty u Jablunkova 3:1 (2:0)

Proti Mostům splnili domácí hráči roli favorita. Dostali se snad do patnácti šancí, ze kterých se dalo skórovat. „Tolik šancí v jednom utkání, a to počítám opravdu jen ty vyložené, jsme za celou sezonu neměli,“ podotkl sekretář Sokola Václav Šostok. Dolnolutyňští soupeře zcela jasně přehráli, po výrazné nadvládě na hřišti to občas vypadalo i na vyšší rozdíl ve skóre. Nakonec Mostům dovolili korigovat pro ně ještě hodně příznivý stav 3:0 až dvě minutky před koncem. „V závěru už se hráči spíše šetřili na další zápas, který byl pro nás hodně důležitý,“ vysvětlil Šostok.

Branky D. Lutyně: P. Vanečko, Andl, Osička. FC Libhošť – Sokol D. Lutyně 1:3 (1:0)

Po nepodařeném prvním poločase si Dolní Lutyně připsala navlas stejný výsledek jako proti Mostům. „Začali jsme mizerně, tak špatně jsme během jara ještě nehráli,“ komentoval úvodních 45 úterních minut sekretář Šostok. Libhošť si vytvořila během deseti minut dvě velké šance, které ale neproměnila. Sokol se probral z letargie až v 17. minutě, kdy Habrda mířil vedle. Za dalších šest minut vsítil Habrda zcela regulérní gól, ovšem rozhodčí mu jej pro domnělý ofsajd neuznal. „Ale ofsajd nemohl být, protože hned tři hráči domácích stáli téměř na brankové čáře,“ rozčiloval se Šostok. Ve 38. minutě zneškodnil Mrázek Kramlovi tutovku, neboť domácí forvard na něj postupoval zcela sám.

Na straně hostů vyčníval v první půli jen Habrda, po jeho ráně vytahoval domácí gólman míč s námahou na roh. Libhošť se ale zaslouženě ujala tři minuty před přestávkou vedení. Mrázek trochu zaspal u nakopnutého balonu a Simerský pohotově skóroval – 1:0. Do druhého dějství nastoupila Dolní Lutyně v úplně novém světle. Vytvořila si velký tlak a Libhošť se prakticky jen bránila. V úvodní velké šanci pálil Posel těsně nad, ale v 76. už se po totožné situaci nemýlil – 1:1. Neuběhly ani dvě minutky a Habrda po vyšachování obrany otočil na 1:2. Pak přidal Habrda další branku, ale rozhodčí zase mávali ofsajd. Zřejmě se na 1. máje vrátili do doby před třiceti lety a na čáře v Libhošti si praporkem zamávali, co to dalo. Libhošť se v závěru ještě zmátořila, s pomocí rozhodčích se snažila vyrovnat, ale v době, kdy už se hrálo sedm minut nad rámec normální hrací doby, utekl obraně Konečný a vzal domácím poslední zbytky naděje – 1:3. „Zvládli jsme těžký týden, a teď nás čeká utkání jara s vedoucím Lískovem. Pokud jej zvládneme, jsme ve hře o postup,“ plánovali Dolnolutyňští ústy Václava Šostoka.

Branky D. Lutyně: Posel, Habrda, Konečný. Sestava D. Lutyně: Mrázek – Andl, Matys, Zuček, Vlček – Hanusek (75. J. Vanečko), Figura, Přeček (60. Konečný), P. Vanečko – Habrda, Godula (53. Posel). Trenér: Pavel Juřenčák.