Spartak Hulín – Baník Albrechtice 0:0

„Já jsem byl ale neskromný. Z posledních dvou zápasů jsme plánovali čtyři body, máme však jen jeden. V tříbodovém systému je bod za remízu málo, takhle se k záchraně nedopracujeme,“ mínil manažer Baníku Ivan Marini. V Hulíně to celou dobu byla kupodivu vyrovnaná podívaná. S úvodním hvizdem se spustila z nebe spoušť v podobě průtrže mračen. Fotbalisté běhali ve větrných poryvech a hustém lijáku, hlavní arbitr ale zápas nepřerušil, ačkoliv hromy a blesky létaly nad hřištěm dobrých dvacet minut.

Déšť poznamenal na dlouhou dobu vývoj hry. Z albrechtické strany měl slibnou šanci na noze pouze Goj. Po přihrávce Dorozla ale nestihl přelobovat vyběhnuvšího brankáře. Hulín zase nastřelil tyčku. Na kluzkém terénu se oba týmy pohybovaly neobratně jako sloni v porcelánu, fotbalisté spíše bojovali s nepříznivými přírodními podmínkami, takže diváci sledovali především boj a ne kombinační fotbal. Albrechtičtí měli smůlu, že se proti nim spikli snad všichni čerti, v první i druhé půli jim jejich činnost znepříjemňoval silný fuják, takže posledních pětadvacet minut už mleli z posledního.

„Měli jsme problémy s odkopáváním míčů, hodně sil jsme totiž vydali už v neděli proti vedoucí Kroměříži. Naštěstí nám zachytal Hekera, který podal excelentní výkon,“ hodnotil Marini. Za přetěžkou lopotu však byli hosté odměněni zaslouženým bodem. Zápas, jenž pískal rozhodčí Kříž, tak skončil remízou, neboli „křížem“, jak sázkaři mnohdy nerozhodný výsledek označují.

Rozhodčí: Kříž, žluté karty: 1:1, diváci: 100. Albrechtice: Hekera – Szmek (70. Jakšl), Sikora, Aniol, Čoček – Novák, Wojtyna, Smékal (60. Neuman), Dorozlo – Příborský (88. Janáček), Goj. Trenér: Zdeněk Menoušek. Další zápas hrají Albrechtice v sobotu v Českém Těšíně.