Horní Bludovice se zachránily v I.B třídě

HORNÍ BLUDOVICE - Fotbalisté Horních Bludovic mohou slavit záchranu v I. B třídě.

21.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Pristáš

Dokázali totiž v domácím prostředí porazit lídra ze Smilovic, čímž si uchovali příslušnost k soutěži i pro další ročník. I kdyby ale nevyhráli, stejně by se zachránili, neboť v souběžně hraném utkání nestačil Horní Žukov na Sedliště, prohrál 2:5 a do okresního přeboru se pakuje právě on.

Očekával se velký boj, protože i když měli Smilovičtí jistý postup do I. A třídy, určitě se nechtěli loučit se sezonou porážkou na hřišti dvanáctého týmu tabulky. Horní Bludovice však šly za svým cílem pěkně zostra. Už v 1. minutě přetavil úvodní šanci ve vedoucí gól Jeziorský, který poslal míč do sítě přesnou hlavičkou – 1:0. Domácí tento gól povzbudil. Na první pohled bylo patrné, že chtějí uspět, kdežto jejich soupeř nebyl zrovna odvázaný z toho, že se hraje v úmorném vedru na škvárovém povrchu. Vedro bylo nakonec pro oba týmy velkou překážkou. Bludovičtí byli ale jednoznačně aktivnější, dali do hry srdíčko a odehráli jedno z nejlepších utkání sezony.

Za svoji snahu byli odměněni v prvním poločase ještě jednou. Ve 37. minutě se v pokutovém území nejlépe zorientoval Antoňczyk, který pohotovou dorážkou zvýšil už na 2:0. Ve druhé části Smilovice hru vyrovnaly. Jenže v 59. minutě inkasovaly třetí direkt, když rychlou akci zakončil Antoňczyk. Nejmenší hráč na hřišti se paradoxně trefil hlavou – 3:0. Od tohoto okamžiku už domácí hlavně pozorně bránili. „Nechtěli jsme se ohlížet na ostatní soupeře, soustředili jsme se jen na naši hru a tato taktika se nám vyplatila. První poločas jsme hráli perfektní fotbal, což položilo základ našemu konečnému úspěchu. Druhá pětačtyřicetiminutovka už byla spíše taková udržovací,“ hodnotil klíčový zápas sezony trenér týmu z Horních Bludovic Jiří Kučera.

FC Horní Bludovice – TJ Smilovice 3:0 (2:0)
21.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Naštěstí bez zranění se obešla čtvrteční ranní nehoda, při které řidič zboural i semafor v karvinských Loukách.
1 2

Řidič se lekl psa a srazil semafor

Zdravotní středisko na Dlouhé třídě v Havířově-Podlesí.

Havířov zdravotní střediska prodávat nebude

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Strážníci se distancují od letáků, které mluví o prevenci

Oznámení: Prevence kriminality, projekt Bezpečný byt. Letáky s tímto záhlavím a obsahem se začaly objevovat vyvěšené na vchodech karvinských bytových domů.

Strážníci a úředníci dostanou vozidla na zemní plyn

Při průběžné obměně vozového parku počítá havířovská radnice s nákupem vozidel pro potřeby svých úředníků a strážníků městské policie s alternativním pohonem na zemní plyn.

Kvůli zabité čivavě si Skoupý za Havířov už nekopne

ANKETA/ Asi by to nebyla hezké atmosféra, kdyby diváci v průběhu zápasu na jednoho hráče pokřikovali, že je vrah, který zabil psa. I proto už Karel Skoupý za havířovské Indiány kopat nebude.