BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – MFK HAVÍŘOV 1:0 (0:0)

Ačkoli jsou momentálně Havířované na poslední příčce tabulky, nastoupili sebevědomě a po celý zápas měli herně navrch. Od prvních minut měli míč častěji na svých kopačkách, ale do šancí se moc nedostávali. Udeřit mohlo poprvé v18. minutě, kdy se po pěkné akci dostal ke střele Staufčík. Jeho rána zdvanácti metrů se však odrazila od břevna zpět do pole a skóre se neměnilo. Do konce první půle si Indiáni vytvořili několik slibných situací, ale díky špatné finální fázi nedokázali vstřelit úvodní gól. Hra domácích dopředu prakticky neexistovala, takže se nikdo nedivil, když šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé části se převaha hostů ještě zvýraznila. V53. minutě se dostal ke střele Ganaj. Na jeho křižnou střelu zrohu pokutového neměl domácí brankář nárok, ale jelikož měl dobře postavenou klec, odrazil se míč opět od břevna. Smůla se lepila na havířovské kopačky i vdalším průběhu utkání. O čtyři minuty později si museli Indiáni vypít kalich hořkosti až do dna. Bystřice se dostala do první šance a okamžitě si díky tomu zajistila plný bodový zisk. Hodně jí ktomu dopomohl pomezní rozhodčí, který neodmával jasný ofsajd a Mikulička toho dokázal využít – 1:0. Hosté se do konce zápasu snažili svýsledkem něco udělat, ale i když svého soupeře přehrávali, vyrovnat nedokázali.

„Je to stejná písnička. Hrajeme dobře, soupeře přehrajeme, ale nedáváme góly, takže nemůžeme vyhrát. Už podruhé nám navíc podrazil nohy pomezní sudí. Je vidět, že asistenti rozhodčích mají vrukách víc, než hlavní, kteří pískají solidně. Hlavní problém je však vnaší produktivitě. Na koncovce musíme zapracovat. Každopádně nyní vneděli už musíme naplno bodovat, protože jinak už by naše situace byla kritická,“ řekl po utkání trenér Havířova Milan Procházka.