Rezerva Indiánů předvedla na Viktorce nevídaný obrat

HAVÍŘOV - První vítězství v okresním přeboru si připsali na své konto fotbalisté MFK Havířov B. Rezerva dokázala vyhrát na hřišti bohumínské Viktorky.

21.9.2007

Ilustrační fotoFoto: Archiv

VIKTORIE BOHUMÍN - MFK HAVÍŘOV B 1:5 (1:0)

V prvním poločase měli domácí mírnou, ale stálou územní převahu, která vyplynula hlavně z nepřesné hry hostů. V 15. minutě se dostali domácí po rohovém kopu do vedení díky přesné střele k tyči z hranice velkého vápna. Hosté se postupně rozehráli, ale do šancí se dostali až v závěru první půle. Několik dobrých příležitostí však nedotáhli do zdárného konce, takže se jim vyrovnat nepodařilo.

Ve druhém poločase přišel nevídaný zvrat. Havířované začali jednoznačně diktovat tempo a skóre se už měnilo jen ve jejich prospěch, a to dokonce pětkrát.

Nejdříve vystřelil v 52. minutě Šimonek a Gula těsně před brankářem změnil směr střely a vyrovnal na 1:1. O tři minuty později střelec úvodní branky Havířova nacentroval na vzdálenější tyč a Jaroslav Režňák prostřelil gólmana domácích – 1:2. Domácí se vrhli do útoku a chtěli vyrovnat, ale jejich snahu ukončili hosté v 73. minutě třetí brankou, kterou vstřelil opět Jarda Režňák, když zužitkoval ideální přihrávku svého bratra Martina. Svůj hattrick završil v 85. minutě po rychlém průniku do pokutového území a střelou ke vzdálenější tyči – 1:4. Konečnou podobu výsledku dal v 88. minutě Geršl, který po rohovém kopu z 10 metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

„Zápas jsme otočili ve druhé půli díky zpřesněné hře záložní řady. Po první brance se naši hráči uklidnili a začali konečně hrát fotbal. Do té doby si vůbec nevěřili a byli zbytečně nervózní,“ řekl po zápase trenér Havířova Stanislav Strachota.

Branky: 55., 73 a 85. Režňák J., 52. Šimonek, 88. Geršl.

MFK Havířov B: Vejvalka – Uher L., Stach, Borek, Klimek O. – Režňák M., Šimonek, Geršl, Klimek M. (32. Uher T.) – Gula, Režňák J.. Trenér Stanislav Strachota.

21.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.