SLAVOJ PETŘVALD - TJ DF HORNÍ SUCHÁ 2:2 (1:1)

Hned v úvodu utkání zaúřadoval hlavní rozhodčí Krokosz. Ve 2. minutě zahráli hosté ofsajd systém, dva domácí hráči se ocitli v dvoumetrovém ofsajdu, ale Krokosz nedbal ani na signalizaci pomezního, nechal domácí akci dohrát a ti se zásluhou Kostky dostali do vedení. Hosty tento moment nerozhodil. Vrhli se do útoku a přišpendlili domácí na vlastní polovinu. Brzy přišla odměna v podobě vyrovnání, když se v 9. minutě prosadil z hranice šestnáctky Kaleta. Hosté byli nadále aktivnější a dostávali se do dalších slibných šancí, ale v koncovce propadli. Buď je vychytal brankář Klimecký, nebo jejich střely končily mimo tyče domácí branky. Celý první poločas se odehrál za výrazné převahy hostů, ale do kabin šly oba celky za nerozhodného stavu.

Ve druhé části se obraz hry prakticky nezměnil. Horní Suchá nadále útočila a stále zahazovala jednu šanci za druhou. Největší příležitosti spálili postupně Kaleta, Kaniok a Janovský. Po rohových kopech jen těsně míjely branku hlavičky Kotáska, Góje a Baranka. Až v 70. minutě si chytře zaběhl na centr Janovského za obránce Baranek a přes vybíhajícího brankáře poslal hosty do vedení. Od této chvíle se domácí uchýlili k nakopávání dlouhých balónů do šestnáctky hostů. Začali se více tlačit dopředu, čímž se otvírala okénka v jejich obraně. Hosté mohli své vedení zvýraznit, ale další slibné šance neproměnili Kanoik a Kaleta. Největší šanci zazdili hráči Horní Suché tři minuty před koncem. To šli v přečíslení tři na jednoho, Jasiok nahrál zcela volnému J. Beránkovi, ale ten 10 metrů před brankou nezpracoval míč. Za to okamžitě zaplatili. Petřvald nakopl okamžitě dlouhý míč do šestnáctky hostů, zde došlo k nedorozumění obrany a Vitásek pohodlně ze čtyř metrů vyrovnal na 2:2. Když se v poslední minutě neujal ani přímý kop Janovského, skončilo utkání remízou.

„Takhle zbytečně ztracené body jsem již dlouho neviděl. Dnes to vypadalo jako na střelnici, tolik zahozených šancí se hned tak nevidí. Přes 70 minut hrajeme na jednu branku a pak zbytečně zalezeme před vlastní branku. Vyloženě jsme dnes doplatili na vlastní blbost.

„Jsme nespokojeni s výkonem rozhodčího. Nejen za gól z ofsajdu, ale i za udělování karet, které rozdával dost podivuhodně, nehledě na udeření Jasioka v nepřerušené hře, za kterou viděl domácí hráč pouze žlutou kartu,“ postěžoval si po utkání sekretář hornosušského oddílu Jiří Bembenek.

Horní Suchá: Tvardík – Jasiok, Čermák, Kotásek, Kondziolka – Urbanczyk (Beránek J.), Gój, Janovský, Beránek V. (Baranek) – Kaleta (Plachta), Kaniok. Trenéři Jaromír Bembenek a Ladislav Audy.