Uhájili neporazitelnost

ALBRECHTICE - Fotbalisté Albrechtic si dojeli v sobotním dopoledni do Ostravy pro další bod. V soutěži zůstávají nadále neporaženi.

3.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

VOKD Poruba – B. Albrechtice 1:1 (0:0)

Jelikož Baníku stále chybí tři futsaloví reprezentanti, což se na základní sestavě týmu logicky podepisuje, nehnali se svěřenci trenéra Červenky na hřišti v Porubě bezhlavě do útoku. Prakticky se nehnali nikam a zaměřili se hlavně na defenzivu. Poruba takovou hru nejspíše očekávala, přesto měla obrovské problémy propracovanou obranu Albrechtic překonat a nutno podotknout, že se jí to během zápasu povedlo jen jednou. „Zápas to byl bez šancí, klasický remízový,“ podotkl k první půli vedoucí albrechtického mužstva Stanislav Pařík. Ani po přestávce se obraz hry dlouho neměnil. Opatrný fotbal ze zajištěné defenzivy šel Albrechticím k duhu a postupem času se mu přizpůsobili i Ostravané.

V 66. minutě však musel předčasně po druhé žluté do sprch Wojtyna a domácí ožili. V 70. minutě se pak dočkali vedoucí branky, když po rohovém kopu Guzdek dorazil míč do Jačkovy sítě. Ale i tentokrát měli hosté štěstí. Přeskupili řady a vrhli všechny síly do útoku. Dlouhý nákop do šestnáctky Poruby v 83. minutě znamenal vyrovnání. Sikora se vyšrouboval do vzduchu, vyhrál hlavičkový souboj s Gelnarem a překonal Janoše – 1:1. „Bod nás těší, jsme s ním spokojeni. Poruba bude doma silným soupeřem a my jsme ji dokázali udržet na uzdě,“ pochvaloval si cenný zisk ze soupeřova hřiště Pařík.

V zápase si zahrál na poslední vteřiny i Tomáš Červenka, který oprášil registračku a posadil se na lavičku jako hrající kouč. Po utkání si odjel léčit nervy na tři dny do Tater…

Branky: 70. Guzdek – 83. Sikora. Rozhodčí: Takáč, žluté karty: 4:2, červená karta: 66. Wojtyna, diváci: 130. Albrechtice: Jaček – Čoček, Sikora, Minárik, Orlický – Novák, Smékal (90. Nečas), Wojtyna, Kula (90. Červenka) – Matykiewicz (70. Antoš), Příborský. Trenér: Tomáš Červenka.

Další zápas hrají Albrechtice v neděli s Krnovem.

3.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Karvinští fotbalisté (v bílém) prohráli ve Zlíně.
21

Fotbalisté ševcům gól nedali

Výstava králíků a drobného zvířectva v Karviné.
10

Králík, který umí luštit i slepice snášející zelená vajíčka

Podjezd pod železniční tratí bude uzavřen. Na Šumbark po objížďce

Řidiče v Havířově čekají náročné dny. Kvůli rekonstrukci podjezdu pod železniční tratí v Havířově-Šumbarku bude od pondělí 21. do čtvrtka 31. srpna uzavřen podjezd pod železnicí v úseku od ulice Železničářů po Opletalovu.