HRÁDEK - HORNÍ SUCHÁ 1:2 (1:2)

Složení mužstva navíc nebylo vinou zranění a nemocí zdaleka v ideálním složení. Jako obvykle vstoupili hosté do utkání vlažně a hned v úvodu pustili domácí do šance, kterou zlikvidoval až brankář Drobec.

To hosty probudilo. Začali lépe kombinovat a začaly se rodit i šance. V 10. minutě zahrával Horvát roh, na který domácí obránce nedoskočil a zahrál rukou jako ve volejbale. Z nařízené Penalty Horvát otevřel bezpečně skóre utkání – 0:1. Od tohoto okamžiku se hosté uklidnili a kontrolovali vývoj utkání. Když Kondziolka ve 25. minutě střelou z dálky zvýšil nádherně na 2:0, zdálo se být utkání vcelku jednoznačné.

Avšak nebyli by to Sušané, aby si utkání sami zbytečně nezkomplikovali. Urbanczyk udělal během pár minut dva zcela zbytečné fauly na půli hřiště a po červené kartě musel předčasně do sprch. Hosty tedy čekalo od 30. minuty hodinové oslabení. Aby toho nebylo málo, odpustil sudí v poslední minutě prvního poločasu domácím faul na Baranka a z následného útoku centrující domácí hráč nastřelil ruku Jasioka, za kterou se kopala další penalta. Domácí z ní snížili na 1:2 a do šaten šli pouze s jednobrankovou ztrátou.

Ve druhé půli měli domácí díky přesile mírnou převahu. Ve snaze o vyrovnání otevírali obranu, čehož hosté využívali k protiútokům. Z nich se rodily i velké šance, ovšem Kaleta své dva sólové nájezdy neproměnil. Hosté na druhé straně pozorně bránili a domácí nepustili do žádné vyložené příležitosti. Hrádek měl až do konce zápasu optickou převahu, ale v koncovce se prosadit nedokázal, takže si Hornosušané odvezli všechny tři body.

„Dnes jsme spokojeni spíše s body než s výkonem. Zbytečné vyloučení nám zkomplikovalo vývoj utkání. I když na tak malém hřišti se nedal ani čekat nějaký pohledný fotbal,“ řekl po zápase sekretář Horní Suché Jiří Bembenek.

Horní Suchá: Drobec – Jasiok, Kotásek, Gój, Kondziolka (Slovík) – Urbanczyk, Baranek (Beránek J.), Nový, Horvát – Plachta, Kaniok (Kaleta).
Trenéři: Jaromír Bembenek a Ladislav Audy.

Další utkání sehrají v sobotu doma proti Mostům u Jablunkova a hned ve středu hostí ve finále okresního poháru tým Slovanu Orlová.