TJ DF HORNÍ SUCHÁ - SOKOL NÝDEK 0:1 (0:0)

Jednalo se o souboj druhého s třetím týmem tabulky. Do velmi prestižního souboje vstupovali domácí povzbuzeni poslední výhrou v Jablunkově. Od úvodních minut se chopili taktovky a byli o hodně aktivnější než hostující celek. V prvních 20 minutách bylo na hřišti pouze jedno družstvo, a to z Horní Suché. Jenže domácí nedokázali jako už po několikáté využít brankové příležitosti a stav se díky tomu neměnil. Poté se hra, jak už se stává tradicí, dostala do průměru a na obou stranách převládaly hlavně nepřesné pokusy o kombinaci než fotbalové akce. Není proto divu, že oba týmy šly do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Po pěti minutách vyprodukovali snad první kloudnou akci v utkání a ujali se vedení 1:0. Zbytek utkání se odehrával za stálé převahy domácích. Ti si vypracovali i gólové příležitosti, s jejich proměňováním byli Sušané opět na štíru. Střeleckou impotenci dokumentoval nejvíce dezorientovaný Lenčo, který po závaru dokázal zcela volný přestřelit branku i z jednoho metru. Hostům se v závěru otevřela okna v domácí obraně, ale jejich brejky vyšly také naprázdno. Přesto se mohli fotbalisté Nýdku radovat ze šťastného vítězství, díky kterému se dotáhli bodově na čelo tabulky, která se vyrovnala, když hned tři celky mají shodný počet třiadvaceti bodů.

„Utkání nebylo z naší strany tak kvalitní jako v Jablunkově. I přes převahu po celé utkání jsme se neprosadili v koncovce. Kdybychom proměnili třetinu vypracovaných šancí, tak bychom museli úplně v pohodě vyhrát,“ viděl příčinu porážky trenér domácích Jaromír Bembenek.

Branka: 51. Mikulka, diváků: 50.

Sestava: Drobec – Čermák, Lenčo, Kotásek, Kondziolka – Urbanczyk, Kaleta, Gój (Nový), Horvát (Beránek V.) – Kaniok, Baranek. Trenéři: Jaromír Bembenek a Ladislav Audy.