Krutých dvanáct minut

HAVÍŘOV - Začátek zápasu vůbec nenasvědčoval tomu, že by měli havířovští hráči odjet domů s nadílkou. Spíš naopak. Byli aktivní a předváděli velmi dobrý kombinační fotbal.

22.8.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Pristáš

TVD Slavičín – MFK Havířov 5:1 (4:0)

To ostře kontrastovalo s nakopáváním domácích. Ti si s ničím nelámali hlavu a snažili se pouze dlouhými míči co nejrychleji dostat k havířovské brance. Tato taktika se jim začala po čtvrthodině vyplácet. V 15. minutě po dlouhém nákopu pomezní sudí asi přehlédl postavení mimo hru a Fojtík se v sóle nemýlil – 1:0. Střelec úvodní branky tím nevědomky odstartoval nebývalou slavičínskou kanonádu, při které sám stihl zaznamenat hattrick. Už o tři minuty Fojtík dorazil Miklasem vyraženou střelu, za dalších pět minut se situace opakovala. Miklas se mohl přetrhnout, výbornými zákroky dvakrát odvrátil pohromu, ale na třetí ránu už prostě neměl šanci. Havířovská obrana jej nechala na holičkách.

V 27. minutě bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Po dalším rohu beci Havířova opět zaspali a důraz domácích v podání Vaculy slavil další úspěch – 4:0. Ve druhém poločase už domácí ubrali na agresivitě a taktovku převzali logicky hosté. Indiáni se snažili výsledek zkorigovat a tlačili se do útoku. Za rozhodnutého stavu to nebylo nic jednoduchého. Pozorně bránící Slavičín Havířovany do šancí moc nepouštěl a v pohodě hlídal náskok. Na výkonu Indiánů bylo sympatické, že se s nepřízní osudu chtěli poprat. V 70. minutě za to byli odměněni. Šuster si parádně zpracoval pas Kroužka a pěknou střelou k tyči snížil na 4:1.

Jenže víc už domácí svému soupeři nedovolili a dvanáct minut před koncem získali zpět čtyřbrankový rozdíl. Po centru mezi stopery se potřetí v zápase prosadil Fojtík. „Nehráli jsme v poli vůbec špatně, ale fotbal se hraje na góly, a ty dávali domácí. Vyhráli zaslouženě a dali nám pořádnou lekci z produktivity. Jejich důraz v pokutovém území byl příkladný. Ten navíc ostře kontrastoval s laxním přístupem obránců, kteří nechávali po odražených míčích výtečně chytajícího Miklase na holičkách,“ řekl po utkání vedoucí týmu Otto Vančák.

Branky: 15., 18. a 78. Fojtík, 23. Otepka, 27. Vacula – 70. Šustr. Rozhodčí: Mydlo, diváci: 150. Havířov: Miklas – Kroužek, Bielan (46. Čubok), Škoda, Machálek – Schimke, Bernatík, Lakatos, Kisel – Punčochář (46. Staufčík), Šuster.

22.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

V neděli dopoledne se v obřadní síni na Zámku konalo po letních prázdninách druhé vítání nejmenších občánků města Havířova.
14

OBRAZEM: Vítání občánků má svůj půvab

1

Za zaměstnáním do jiného města? První „Odiska“ zdarma našla majitelku

Jatagandzidis vystřílel Bohumínu první divizní vítězství

Až do osmého kola čekali fotbalisté Bohumína na první výhru v sezoně. Nováček divize využil trápení Hranic a na jejich hřišti triumfoval po brankách Davida Jatagandzidise poměrem 2:1.

Kanonáda Havířova. Vyspravil si skóre

Havířov – Osmkrát se v nedělním dopoledni radovali ze vstřelené branky divizní fotbalisté MFK Havířov.

V pondělí budou rokovat zastupitelé

V pondělí po poledni se ve velkém sále KD Radost sejdou havířovští zastupitelé.

Dnes boj o úprk ze dna tabulky

Karviná – Zřejmě klíčové utkání podzimu čeká dnes na fotbalisty Karviné. Proti Brnu půjde v situaci, kdy se oba týmy choulí na chvostu tabulky, o klasických šest bodů.