MFK Havířov – NFC Lichnov 2:0 (2:0)

Havířov si s dlouholetým účastníkem krajského přeboru nakonec poradil, nicméně Lichnov prokazoval, že má ve svém středu několik dobrých fotbalistů, kteří umí chytrou hrou držet míč dlouho na svých kopačkách. Domácí se proto dostali ke své tradiční hře až po čtvrthodině. Rychlé křídelní akce už nedokázali hosté dostatečně eliminovat. Havířovanům však chyběla ke štěstí větší preciznost.

Ve 28. minutě se tisícovka diváků dočkala první branky. Kisel skvěle atakoval hostující rozehrávku, obral krajního beka o míč a hned ho naservíroval volnému Kozlovi. Ten už sám před brankářem nabídnutou šancí nepohrdl – 1:0. Těsně před odchodem do kabin zabojoval Miczka ve středu pole, poslal kolmici na Štvrtňu a ten své sólo s přehledem proměnil – 2:0. Jestliže Lichnov vypadal ke konci první půle na tým, který ve druhé části odpadne fyzicky a nebude dělat žádné problémy, tak všechny tyto dohady po přestávce rozptýlil.

Hrál velmi dobře a neustále polevujícím Havířovanům v poli notně zatápěl. Hosté drželi míč, do vyložených šancí je ale pozorná obrana MFK nepouštěla. Výjimkou byla akce Huňaře, kterému zkazil reflexibním zákrokem radost výtečný Miklas. „Naši příznivci byli po posledních zápasech zákonitě namlsaní, ale všichni si musejí uvědomit, že tato soutěž není vůbec procházkou růžovým sadem. Nejdůležitější je, že jsme splnili hlavní úkol a získali tři body. Soupeř nebyl vůbec odevzdaný a těžko můžeme každému soupeři doma dávat pět gólů,“ upozornil po utkání trenér Havířova Martin Rozhon.

Branky: 28. Kozel, 43. Štvrtňa.

Rozhodčí: Krasula, žluté karty: 1:3, diváci: 999.

Havířov: Miklas – Vlček, Jílek, Košťál, Dedek – Schimke (76. Staufčík), Miczka, Lakatos, Kisel – Kozel, Štvrtňa (82. Mušálek).

Trenér: Martin Rozhon.