ORLOVÁ - Fotbalisté orlovské Slavie zřejmě s definitivní platností poslali své těšínské kolegy do krajského přeboru.

4.6.2007

Ilustrační foto.Foto: Archiv

Slavia Orlová – IRP Č. Těšín 3:0 (0:0)

Těšíňané potvrdili svou jarní krizi, znovu nevstřelili gól a tudíž těžko mohou pomýšlet na body. První půle byla vyrovnaná, více ze hry měli ale hosté. Mohli minimálně dvakrát skórovat, ale zase gól nedali. „Je to naše stará bolest. Přitom domácí byli v prvním poločase neškodní, naši hráli dobře dozadu, do šancí je nepouštěli, o to víc nás může tento zápas mrzet,“ hlásil vedoucí českotěšínského mužstva Petr Bajtek. Těšíňané se do první slibné akce dostali po Zimově rohu, ale Blažek netrefil, jak chtěl. Při troše štěstí mohli brankou skončit i Cabákův přímý kop a také šance Zimy. Jinak se hrálo od šestnáctky k šestnáctce především se snahou neudělat zbytečnou chybu. Výkon svých svěřenců pořádně namíchl domácí trenéry Honuse s Jadrným, kteří do druhé půle vyslali do boje hned tři nové hráče a vyčerpali tak všechny možnosti střídání.

A slavisté vtrhli do druhé půle skutečně jako divá voda. V 52. minutě ještě Kopel přestřelil úplně prázdnou bránu, ale v 58. už se parádně z 18 metrů trefil Široký. Brankář Mrozek nestačil ani zaregaovat. Nabuzený Široký to pak v 62. zkoušel znovu, tentokrát si vzal ještě větší distanc, pálil zhruba z dvaadvaceti metrů, Mrozek ale s námahou vyrazil. Hosté se nestačili bránit ofenzivní lavině Slavie a v 65. inkasovali podruhé. Po dalším vyšachování se u přední tyče prosadil do poloodkryté brány nehlídaný Krečmer – 2:0. „Situace u druhého a třetího gólu byly ale nejspíš ofsajdové,“ protestoval Bajtek. Domácí Kopel pak potvrdil zaslouženou nominaci pro smolaře utkání.

Z jednoho metru nedokázal překonat Mrozka, který jen se štěstím přisedl míč a zabránil další brance. Hosté však třetí pohromě ve své síti stejně neušli. Pět minut před koncem se trefil ještě Bajzath a Těšín tak odjel domů hodně smutný. Už věděl, že záchrana se pohybuje v oblasti utopie. „Záchranu jsme si prohráli v domácích utkáních. Měli jsme porazit Albrechtice a hlavně Frenštát, jenže místo toho jsme vydolovali jen bod,“ byl už smířen s pohromou Petr Bajtek. „Zvedli jsme se až po přestávce. První půle byla z naší strany hrozná. Udrželi jsme další nulu, to nás těší, kluci se pak i rozstříleli a předvedli slušný výkon,“ komentoval zápas asistent trenéra Honuse na orlovské lavičce Josef Jadrný.

Zato hostům samozřejmě nebylo moc do řeči. Vliv na domácí převahu mělo i vyloučení nedisciplinovaného Martinka, jenž se opět nechal vyloučit, a Orlová hrála čtyřicet minut přesilovku. „Nechci Těšín moc hodnotit. Sestup nepřeju nikomu, ale když to objektivně porovnám s Frenštátem, se kterým jsme nedávno hráli, tak padá asi právem,“ nepotěšil moc hosty Jadrný.

Branky: 58. Široký, 65. Krečmer, 85. Bajzath. Rozhodčí: Kantor, žluté karty: 1:3, červená karta: 52. Martinek (Č. T.), diváci: 50. Orlová: Szarowski – Věčorek, Šťástka, Drozd, Špiler – Lička (46. Hübner), Sochora (46. Směták), Široký, Bajzath – Kopel, Knápek (46. Krečmer). Trenér: Zdeněk Honus. Český Těšín: Mrozek – Sostřonek, Mendrok, Blažek, Fizek – Zima, Martinček, Gebel, Cabák (67. Kocur) – Martinek, Hromada (85. Grygar). Trenér: Vlastimil Kula. Další zápas hraje Orlová už ve čtvrtek v Karlovicích (na Valašsku mají o víkendu oslavy a slivovice poteče proudem), Těšín hraje v sobotu doma s postupující Kroměříží.

4.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Také letos se Zámek Fryštát připojí k akci Hradozámecká noc a nabídne v sobotu 26. srpna zájemcům noční prohlídky. Snímky jsou z roku 2016.
4

Zámek se lidem ukáže v nočních světlech a barvách

Soud mladíkovi vyměřil dvanáct let žaláře.
9

Tragédii odstartovala hádka o dvě stě korun za sexuální služby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".