Lukáš Skoupý trefil Havířovu tři body

Havířov – Mladé mužstvo Havířova se v divizi zlehka dotahuje k celkům z první třetiny tabulky. Výhru z derby potvrdili indiáni v Dolním Benešově.

26.4.2015

Venkovní výhrou dali havířovští fotbalisté svým fanouškům tu nejlepší pozvánku na jejich nedělní zápas s Mohelnicí.Foto: Libor Pristáš

Domácí měli výškovou převahu, a tak spoléhali na vysoké balony a standardní situace. „Nebylo to vůbec jednoduché. Musím uznat i kvalitu Dolního Benešova, který to doma umí hrát. Vypracoval si nějaké šance, naštěstí i my. Trochu to tam foukalo, což bylo také poznat," rekapituloval podmínky v Benešově hrající kouč Havířova Miroslav Matušovič, který se znovu postavil na stopera.

Po brankově vyrovnaném poločase se pokračovalo v bojovném fotbalu i po změně stran. Každý z týmů si vytvořil po třech dobrých šancích. „Snaha a bojovnost dneska vítězily nad fotbalovostí, i když se oba celky pokoušely o nějaké akce. Šance byly na obou stranách. Herně povedenější ale bylo naše předchozí utkání doma s Petrovicemi," potvrdil Matušovič.

Jeho tým šel vytrvale za vítězstvím, nechtěl se spokojit s remízou. „To na hráčích oceňuji. Kluci se do toho dostávají každým zápasem víc a víc. Těší mě, že jsou tak pracovití, tenhle tým má velkou perspektivu," pochvaloval si zkušený Matušovič, jehož týmu vystřelil v poslední minutě výhru Skoupý, který si naběhl z druhé vlny zakončit akci a povedlo se mu to.

MSA Dolní Benešov – MFK Havířov 1:2 (1:1)

Branky: 12. Adamík – 6. Wojnar, 90. Skoupý. Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 1:1. Diváci: 160.

Havířov: Směták – Klejnot, Wojnar, Matušovič, Babič – Omasta (90. Jakubov), Zupko, Cenek, Skoupý, Vágner (60. Hottek) – Gistinger (80. Osvěčík). Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.