TVD Slavičín – Slavia Orlová 1:1 (1:0)

„Slavičín je mančaft, který praktikuje agresivní fotbal plný nasazení, žádný míč pro něj není ztracen. S jeho stylem jsme se v první půli obtížně vyrovnávali,“ přiznal trenér orlovského týmu Zdeněk Honus. Slavičín spoléhá na svého špičkového hráče Kříže, přes kterého jdou prakticky všechny útoky domácího celku. Právě Kříž se ve 14. minutě dostal k ráně ze střední vzdálenosti a s pomocí teče poslal míč do brány – 1:0. Slavii trval celý první poločas, než se vzpamatovala. Možná na to měl vliv i brzký dopolední začátek zápasu a kluzký terén.

Své spoluhráče, tak jako se to v posledních utkáních Orlové stalo už dobrým zvykem, výrazně podržel i brankář Szarowski, jenž dvě minuty před odchodem do kabin chytil domácím pokutový kop, nařízený za nastřelenou ruku. Do druhé půle nastoupili slávisté s pozměněnou taktikou. „Provedl jsem jedno střídání. Chtěli jsme využívat hlavně krajů hřiště, po kterých jsme táhli většinu útoků, čímž jsme domácí překvapili,“ vysvětloval trenér Honus. V 68. minutě vypálil tvrdě Šťástka, gólmanovi míč vypadl z rukou, ovšem Kopel zblízka dorážel jen do brankáře.

V dalších šancích se ocitl Krečmer, nejprve nastřelil zase jen gólmana, v 77. minutě netrefil ani bránu. Za svůj tlak byli Orlovští odměněni pět minut před koncem, kdy se přesnou hlavičkou prosadil Kopel po centru Karkošky. „Konečná remíza je asi zasloužená, neboť Slavičín měl navrch v první půli a my zase v té druhé,“ poznamenal Zdeněk Honus.

Branky: 14. Kříž – 85. Kopel. Rozhodčí: Kypr, žluté karty: 3:5, červená karta: 75. Švach (S.), diváci: 150. Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Šťástka, Drozd, Špiler – Herák, Široký (46. Bajzath), Sochora, Lička (62. Karkoška) – Kopel, Krečmer (90. Novák). Trenér: Zdeněk Honus.

Další zápas hraje Orlová v úterý v Rýmařově.